Saturday, 18 July 2015
27 September 2020
دلیل افشای اسناد محرمانه

«سرباز آمریکایی به ۳۵ سال زندان محکوم شد»

2013 August 21

خبر/رادیو کوچه

«بردلی منینگ»، سرباز آمریکایی و افشاگر اطلاعاتی که هزاران صفحه از اطلاعات محرمانه را به سایت «ویکی لیکس» درز داده بود، به ۳۵ سال زندان محکوم شده است.

به گزارش «سی ان ان»، دادگاه روز چهارشنبه بیست و یکم اوت بردلی منینگ، را به دلیل افشای صدها هزار  اسناد محرمانه دیپلماتیک و نظامی آمریکا، به ۳۵ سال زندان محکوم کرد.

«سی ان ان» در ادامه گزارش خود افزود، آقای منینگ همچنین با «بدنامی از ارتش» اخراج شد. وی پیشتر از اتهام کمک به دشمن تبرئه شده بود.

aa

محاکمه  «بردلی منینگ» سرباز آمریکایی که متهم به افشای اطلاعات محرمانه از طریق دادن انتقال آن به وب سایت « ویکی لیکس» است، از روز دوشنبه، سیزدهم خرداد ماه آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، «بردلی منینگ» متهم به انتقال بیش از هفتصد هزار مدرک و سند محرمانه شده بود. چنین موردی،  یکی از «بزرگترین مورد از چنین افشاگری هایی در طول تاریخ آمریکا» است.

«بردلی منینگ»  که ۲۵ سال دارد، سربازی است که در بخش تحلیل اطلاعاتی نیروهای مسلح آمریکا انجام وظیفه می کرد. وی متهم به افشای اطلاعات در سایت « ویکی لیکس» است که در سال ۲۰۱۰ واکنش شدید دولت آمریکا را در پی داشت. بردلی منینگ» در سال ۲۰۱۰ هنگام انجام وظیفه در عراق بازداشت شد

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,