Saturday, 18 July 2015
13 May 2021
در زندان بندر عباس

«ممانعت از مداوای یک زندانی سیاسی کرد»

2013 August 22

خبر/ رادیو کوچه

یک زندانی سیاسی کرد جهت مداوا از زندان میناب به زندان بندرعباس منتقل شد که از سوی پرسنل این زندان مورد آزار و تهدید قرار گرفت. و از اعزام وی به بیمارستان جلوگیری شد.
بنابه گزارشی که روز پنج‌شنبه سی و یکم مرداد به «رادیو کوچه» رسیده است، «افشین سهراب زاده» ۲۳ ساله و ساکن شهر کرمانشاه که در دادگاه انقلاب شهر سنندج به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کردی به ۲۵ سال زندان همراه با تبعید به زندان میناب محکوم شده بود، جهت مداوا به زندان بندر عباس منتقل شد که توسط پرسنل این زندان مورد تهدید قرار گرفته و از مداوای وی و اعزام به بیمارستان جلوگیری میشود.

Afshin_Sohrabzadeh-224x300
این زندانی سیاسی در تاریخ ۱۸ خردادماه سال ۸۹ در جاده سنندج به سقز توسط نیروهای اداره‌ اطلاعات شهرستان کامیاران بازداشت و بعد از اتمام بازجویها در اداره‌ اطلاعات شهر کامیاران، به زندان مرکزی سنندج منتقل شد. او بعدا از سوی شعبه‌ دو دادگاه انقلاب شهر سنندج به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کردی به ۲۵ سال زندان همراه با تبعید به زندان میناب محکوم شد. با وجود اعتراض وکیل وی به حکم صادره و ارسال پرونده به دیوان عالی کشور اما قبل از تائید حکم، در اوایل اسفندماه سال ۹۰ از زندان مرکزی سندج به زندان میناب تبعید شد و حکم تائید نهایی حکم در دیوان عالی کشور بعد از مدتی در زندان میناب به وی ابلاغ شد.
گفتنی است که روز چهارشنبه ۱۲ تیرماه سال جاری این زندانی اهل کردستان در اعتراض به آنچه «شرایط اسفناک» این زندان گفته شده و تبعیدش از زندان مرکزی سنندج به این زندان اقدام به خودکشی کرده بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,