Saturday, 18 July 2015
17 May 2021
درمقابل دو مسجد سنی‌ها

«دو انفجار مهیب شمال لبنان را لرزاند»

2013 August 24

خبر/ رادیو کوچه

خبرگزاری «رویترز» روز جمعه بیست و سوم اوت از بیروت گزارش داد  دو انفجار بزرگ  در شهر طرابلس در شمال لبنان به وقوع پیوست که منجر به کشته شدن ۴۲ نفر و زخمی شدن بیش از ۳۵۰ نفر شده است.

این انفجارهای در پایان نمازجمعه در مقابل دو مسجد متعلق به سنی‌ها روی داد. که مرگبار ترین انفجار در طرابلس پس از پایان جنگ داخلی لبنان بوده است.

یکی از این بمب‌ها در نزدیکی مسجد تقوا و پس از پایان نماز جمعه منفجر شده است. شیخ سالم رفیعی، روحانی سرشناس سنی معمولا در این مسجد حضور می‌یابد، مشخص نیست که آیا در این انفجار به او نیز صدمه‌ای وارد آمده یا خیر.

lobnan

بمب دیگری هم پنج دقیقه پس از انفجار اول در نزدیکی مسجد السلام منفجر شده است. طرابلس شهری عمدتا سنی‌نشین است و شیخ سالم رفیعی از منتقدان جدی حزب‌اله لبنان است که پیشتر از جوانان لبنانی خواسته بود به مخالفان مسلح بشار اسد بپیوندند.

انفجارهای طرابلس واقع در ۷۰ کیلومتری بیروت یک هفته پس از آن رخ داد که انفجار مهیب یک اتومبیل بمب گذاری شده در منطقه ای از بیروت که تحت کنترل حزب اله قرار دارد دست کم ۲۴ کشته بر جا گذاشت.

کاترین اشتون، مسئول دیپلماسی اتحادیه اروپا، انفجار بمب در طرابلس را به شدت محکوم کرد و خواستار تحقیقات سریع و بازداشت مسئولان این اقدام تروریستی شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,