شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
30 August 2016
قصه‌های ما، از رویا تا واقعیت

«صبح به‌خیر»

۱۳۹۲ شهریور ۰۲

 شهره شعشعانی / رادیو کوچه

«عاطفه رابعی» دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی و مطالعات ترجمه است. از دوران نوجوانی به نوشتن شعر، داستان و نمایش‌نامه پرداخته و کارگردانی تاتر، ساخت فیلم کوتاه و برگزاری نمایش‌گاه عکس را در کارنامه خود دارد. او اکنون ساکن «مونترال» است و با نشریات مختلف فارسی زبان کانادا هم کاری می کند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

 داستان‌های «چنین روایت کرده‌اند که…» نخستین مجموعه داستان کوتاه عاطفه رابعی در حال و هوایی طنزآمیز میان واقعیت و خیال به مسایل اجتماعی به‌خصوص از دیدگاه زنان و نقطه‌نظرهای کم‌تر مطرح شده آن‌ها می‌پردازد.

24Aug2013-Ghesseha-Shohreh-Sobh-Be-Kheir

داستان «صبح به خیر» از این مجموعه که شامل دوازده قصه کوتاه است، روایت شاعرانه‌ای از تنهایی‌ست.  تنهایی دختر جوانی که از مهر و عطوفت خانواده و مادر بزرگ برخوردار است، اما با محیط اطرافش احساس فاصله می‌کند، و زمانی که دوست نزدیکش فریبا به او زنگ می‌زند، در حالی که هر دو بی‌وقف حرف می‌زنند بدون آن که هیچ کدام حرف دیگری را به درستی بفهمد، «خوش‌حالی تقلبی» خودش را تقدیم او می‌کند. و به این ترتیب روزها و شب‌ها در هاله‌‌ی ابهام از پس هم می‌آیند و می‌روند، بی آن‌که «افتخاری» را که خانواده از او انتظار دارند با خود به ارمغان بیاورند.

24Aug2013-Ghesseha-Shohreh-Sobh-Be-Kheir-1از عاطفه رابعی به تازگی رمان «شهره شهر» در مونترال کانادا از سوی نشر زاگرس به چاپ رسیده است.

موسیقی متن:

Schubert : Schwanengsang

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , ,