Saturday, 18 July 2015
02 December 2023
چاک هيگل

«آمریکا آماده اقدام نظامی علیه حکومت سوریه است»

2013 August 26

خبر/ رادیو کوچه

«باراک اوباما»، رییس جمهوری از وزارت دفاع خواسته است تا برای همه گزینه‌های احتمالی آماده باشد. ما همه اقدامات لازم را انجام داده ایم و چنانچه رییس جمهوری در خصوص این گزینه‌ها تصمیمی اتخاذ کند ما برای  اجرای این گزینه ها آماده ایم.

«خبرگزاری رویترز» روز یکشنبه ۲۵ اوت گزارش داد، «چاک هیگل»، وزیر دفاع آمریکا،‌ روز یکشنبه ۲۵ اوت گفته است که ارتش ایالات متحده  آماده  اجرای دستور احتمالی باراک اوباما، رییس جمهوری این کشور برای اقدامی نظامی علیه حکومت سوریه است.

به گزارش این خبرگزاری، آقای «هیگل»  تصریح کرده است که آمریکا همچنان در حال جمع آوری مدارک و شواهد استفاده از سلاح شیمیایی در سوریه است.

haikl

«چاک هیگل» که در کوالالامپور، در مالزی با خبرنگاران صحبت می کرد، گفته است: «باراک اوباما، رییس جمهوری از وزارت دفاع خواسته است تا برای همه گزینه های احتمالی آماده باشد. ما همه اقدامات لازم را انجام داده ایم و چنانچه رییس جمهوری در خصوص این گزینه ها تصمیمی اتخاذ کند ما برای  اجرای این گزینه ها آماده ایم».

منابع اطلاعاتی آمریکایی و اروپایی می گویند، ارزیابی های اولیه نشان می دهد که نیروهای دولتی سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده اند.

سازمان پزشکان بدون مرز که مقر آن در پاریس است، گفته است که در بامداد روز چهارشنبه ٢١ اوت در ظرف سه ساعت در حدود سه هزار و ۶۰۰ بیمار  به این سه بیمارستان این سازمان مراجعه کردند که دچار عوارض گازهای اعصاب بودند.
این سازمان تصریح کرده است که ۳۵۵ نفر از این بیماران جان خود را از دست دادند.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,