Saturday, 18 July 2015
16 July 2020
با شلیک گلوله

«یک شهروند بهایی در بندرعباس به قتل رسید»

2013 August 26

خبر/ رادیو کوچه

«عطااله رضوانی»، شهروند بهایی ساکن بندرعباس، شنبه شب ربوده شد و با شلیک گلوله از پشت سر به قتل رسید

بنابه گزارش خبرگزاری «هرانا»، «عطااله رضوانی» شهروند بهایی ساکن بندرعباس که پیش‌تر بار‌ها از طرف نهادهای امنیتی و دفتر امام جمعه شهر مورد تهدید قرار گرفته بود، شنبه شب دوم شهریور ماه در حالی به قتل رسید که هیچ‌گونه سرقتی از اموال وی صورت نگرفته بود.

«هرانا» به نقل از یک منبع محلی نوشته است، «در شهرما پیش‌تر نیز یک شهروند بهایی بنام ایرج مهدی‌نژاد را مسلمانان افراطی با ضربات کارد به قتل رسانده بودند. دوتن هم به نامهای میعاد افشار و ایرج میدانی پیش‌تر در پی حمله افراد تندرو بشدت مجروح شده بودند.»

b

این خبرگزاری همچنین به نقل از  این منبع محلی می‌گویید: «تا جایی که اطلاع دارم، ایشان را ربوده و سپس از پشت سر گلوله‌ای به سر وی شلیک کرده‌اند.»

یک شهروند بهایی دیگر نیز در رابطه با این قتل گفته است: «عطااله رضوانی شب شنبه مهمان دکتر ایرج میدانی بود. پلیس به خانواده وی گفته، هنگام بازگشت قاتلان در ماشین وی کمین کرده بودند و احتمالا وی را با اجبار و زور اسلحه به جاده راه آهن برده و در آنجا تیری از پشت به سر وی شلیک می‌کنند. ماشینهای گذری جسد را پیدا کرده و به نیروی انتظامی اطلاع می‌دهند. در حالی که هیچ سرقتی از داخل ماشین وی صورت نگرفته بود.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , 

۲ Comments


 1. تهمورث
  1

  نه بهائی هستم و نه بهائی زاده بلکه از زمان کودکی با افراد بهائی آشنا بوده و دیده ام راه و روش آنها را. هنوز اسکناس پنج ریالی قدیمی را که مرحوم حسین پرتوی بعنوان عیدی بمن داد در میان اسناد بجا مانده ام در ایران است. پدرم بهائی نبود ولی رابطه خوبی با بهائیان داشت.با این اوصاف همیشه حتا زمانی که بدلائلی برخوردهای کلامی با اینان داشتم تکرار نموده ام که بهائیان بمانند مرغ غزا و عروسی هستند. در زژیم قبلی بنا بمسائلی سپاهیان قدر قدرت ایران پتک بدست گرفتند و مرکز بهائیت را در خیابان شاهپور تهران در هم کوفتند تا شاید لبخندی بر لبان کاشانی و بروجردی و غیره پیدا شود ابر مرد قرن نوزدهم ایران یعنی امیر کبیر علرغم آنهمه خدمت حکم به نابودی و کشتن فرهیخته بانوئی بنام قره العین نمود و از این دست بسیارند. واقعن انسان نمیداند تعصب مذهبی تا بکجا ادامه و راه آن بکجا ختم میگردد. عطاالله رضوانی نیز انسانی همانند قاتل و یا قاتلین خود بلکه بیشتر فرهیخته بود و این چه سودای شومی است که انسانی با کشتن انسان دیگری در پی اثبات بر حق بودن خود است. راهی بسیار غلط و اندیشه ای سرشار از تعصب کور است.


 2. سعید
  2

  باز هم مظلوم نمایی این فرقه ضاله کثیف
  یارو هر کثافت کاری که بوده چون بهایی بوده و کشته شده موضوع رو رسانه ای میکنند
  بابا ول کنید این جماعت احمق رو که حتی خواهرشون رو هم برای خودشون حلال میدونند