Saturday, 18 July 2015
01 December 2020
جان کری

«آنچه در سوریه روی داد جنایتی بزدلانه بود»

2013 August 27

خبر/ رادیو کوچه

«جان کری» وزیر مور خارجه آمریکا  به کارگیری جنگ افزارهای شیمیایی در سوریه را، فرا‌تر از جنگ داخلی این کشور دانست و گفت که جهان متمدن، بر مخالفت با به کارگیری این نوع از جنگ افزار‌ها اتفاق نظر دارد و «باراک اوباما» مساله ممنوعیت انتشار این اسلحه و از میان بردن مخازن آن در جهان را در راس اولویت‌های خود قرار داده است

خبرگزاری رویتز گزارش داد، «جان کری» که دوشنبه شب، چهارم شهریور در کنفرانسی خبری در واشینگتن سخن می‌گفت، آنچه که در سوریه روی داد را جنایتی بزدلانه توصیف کرد که باید وجدان همه جهان را تکان دهد. او همچنین گفت کشتار غیر نظامیان رفتاری رذل و غیر اخلاقی است.

kery

وزیر امور خارجه آمریکا، با انتقاد شدید از کشورهایی که به گفته او، درباره وقوع حمله شیمیایی با دیده‌ی تردید می‌نگرند گفت: «هرکس مدعی شود که این حمله ساختگی است، باید در وجدان و اخلاق خود تجدید نظر کند». او به تصاویری اشاره کرد که خانواده‌ها و کودکان را نشان می‌دهد در حالی که حتی یک قطر خون از آنها نریخته است.

وی همچنین افزود عوارضی که در گزارش سازمان پزشکان بدون مرز و دیگر سازمان‌های پزشکی سوری به آنها اشاره شده و آنچه که تصاویر نشان می‌دهد، نشانگر آن است که این گونه جنگ افزار‌ها به کار رفته است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,