Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
رهبر بزرگترین گروه کردهای سوریه

«اسد آنقدر احمق نیست که در نزدیکی دمشق از سلاح‌ شیمیایی استفاده کند»

2013 August 27

خبر/رادیو کوچه

« صالح مسلم»، رهبر حزب اتحادیه دموکراتیک کردهای سوریه گفت: تردید دارد «بشار اسد»، رییس‌جمهوری سوریه هنگامی که دست بالا را در جنگ دارد به استفاده از تسلیحات شیمیایی متوسل شود.

«خبرگزاری رویترز» روز سه‌شنبه بیست و هفتم اوت گزارش داد «صالح مسلم» رهبر حزب اتحادیه دموکراتیک کردهای سوریه در مصاحبه‌ای که با این خبرگزاری داشته گفته است: «اسد آنقدر احمق نیست که در نزدیکی دمشق از سلاح‌ شیمیایی استفاده کند، وی گفته که تردید دارد بشار اسد، هنگامی که دست بالا را در جنگ دارد به استفاده از چنین تسلیحاتی متوسل شود.»

MOSLM

رویترز می‌افزاید «صالح مسلم» گفته است: «اگر بازرسان سازمان ملل شواهدی پیدا کند که بشار اسد عامل حمله شیمیایی نبوده و شورشیان عامل آن بوده‌اند، آن وقت چه طرفی محکوم خواهد شد؟ آیا ‌آنها امیر قطر و یا پادشاه عربستان و یا اردوغان و ترکیه را مجازات خواهند کرد؟»

«صالح مسلم» همچنین اظهار داشته که در جریان مذاکرات ماه گذشته میلادی با سازمان اطلاعات ترکیه به مقامات اطمینان داده که تشکیل شورای موقت کردها در سوریه به معنی تقسیم سوریه که باعث نگرانی آنکارا خواهد شد، نیست.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    در مورد استفاده از سلاح شیمیائی در سوریه هیچکس بضرس قاطع نمیتواند قضاوت نماید چرا که رژیم بشار اسد تا کنون نشان داده از کشتن مردم باکی ندارد و برایش کشتن یک نفر و یا هزاران تفاوتی نخواهتد داشت آنگاه این سئوال پیش میاید که آیا اپوزیسیون سوریه میتوانسته دست به این عمل بزند که جوابش هم آری است و هم نه چون متاسفانه در میان افراد شورشی سوریه افراد رادیکالی که به هیچ منطق و سیاستی پایبند نیستند نیز وجود دارند و همنان هستند که نقطه کور ماجرا بشمار میروند. بشار اسد اگر فرزند همان اسد پدر باشد این ژن و خصیصه را به ارث برده که در لحظه تنگنا از کشتار مردم دریغ ننماید و این شیوه اوست . من مرددم که آیا در پشت این ماجرا دست قاسم سلیمانی و سپاه قدس در کار نبوده که بدلائلی شاید !. چون در صورت حمله غرب به سوریه دست حضرتی حسن نصرالله و اعوان و انصارش برای شاخ و شانه کشیدن و باز نمودن پای اسرائیل به وسط معرکه و از آنطرف سر بلند کردن هزاران ابو عبدالله در سرتا سر جهان از چینی و روسی تا عرب و آلمانی و ایجاد عملیات ایذائی بمنظور جهاد با صهیونیست و امپریالیست شروع خواهد شد و این مطلوب رهبران سیاسی و فکری جمهوری اسلامی در ایران است که جنگ برایشان غنیمت است حال میخواهد در ایران باشد و یا در منطقه. انحراف اذهان مطلوب آنها است تا بتوان در سایه دادار دودور به وصله پینه مسئله اتمیشان برسند و بعد جهانی را بهت زده نمایند. شاید همه اینها بمثال یم تصور و شاید هم نه چون میگویند روباه تخک میگذارد و یا میزاید جواب این است که ار این دم بریده هر بگوئی درست است.