Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
زندگی پناه‌جویان، دست‌مایه‌ی یک اثر داستانی

«والس با آب‌های تاریک منتشر شد»

2013 September 03

خبر / رادیو کوچه

رمان «والس با آب‌های تاریک»، با موضوع پناه‌جویانی که با قایق خود را به استرالیا می‌رسانند، توسط نشر نوگام منتشر شد. این اثر که در وب‌سایت ناشر منتشر شده است، نوشته‌ی «امین انصاری» است. او پیش از این کتاب‌های «آن‌ها هیچ از بهشت نمی‌دانند» و «من در فراقش غمگین است» را در حوزه‌ی داستان در ایران منتشر کرده است. انصاری علاوه بر این سال گذشته رمان «شکار» را توسط نشر گردون در آلمان، روانه‌ی بازار کتاب کرد.

Waktsbig

تازه‌ترین اثر او، رمان «والس با آب‌های تاریک» بر تحقیق و مصاحبه‌ استوار است. این نویسنده در طول یک سال، گفت‌و‌گوهایی با پناه‌جویانی انجام داده که با قایق و غیر قانونی خود را به استرالیا رسانده‌اند. شخصیت اصلی این داستان جوانی است که زندگی کردن در ایران بر او فشار می‌آورد و سرانجام از راه اندونزی، همراه با دیگر پناه‌جویانی که هر یک داستان خود را دارند، دل به آب‌های اقیانوس می‌زند تا به ساحل امن استرالیا برسد.

موضوع این رمان از این نظر اهمیت دارد که دولت استرالیا به تازگی تصمیم گرفته است پناه‌جویان را به گینه‌ی نو بفرستد. این تصمیم سرنوشت پناه‌جویان را پیچیده‌تر از پیش کرده و آن‌ها را به سوژه‌های اصلی مناظره‌های انتخاباتی استرالیا بدل کرده است. در این رمان، نویسنده تلاش کرده تا داستان این سفر را از دید مسافران این قایق‌ها به مخاطبان عرضه کند.

«والس با آب‌های تاریم» در این نشانی اینترنتی در دست‌رس علاقه‌مندان قرار دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,