Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
آتنا یزدی، همسر عباس یزدان‌پناه

«مطمئنم همسر من به زودی بازمی‌گردد»

2013 September 03

واحد ترجمه / رادیو کوچه

منبع: خلیج تایمز

به طور قطع، برای همسر یک مرد ایرانی، که احتمال می‌رود توسط عناصر ایرانی در دبی دزدیده شده باشد، بعد از یک دوره نبود اطلاعات از جا و مکان وی و شایعات گمراه کننده پیرامون، دوران بسیار سخت و آشفته‌ای بوجود آمده است.

«آتنا یزدی» با دو فرزند نوجوانش از دبی به لندن رفت، پس از آنکه همسرش «عباس یزدی»، ۴۴ساله، در یک دادگاه بین المللی در لاهه مدارکی را بصورت ویدیو کنفرانس ارایه کرد و در ۲۵ژوئن ناپدید شد.

«عباس یزدی» از نزدیکان «مهدی هاشمی»، فرزند رییس جمهوری سابق ایران «اکبر هاشمی رفسنجانی» است، که با یک پرونده مرتبط با لغو قرارداد بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت نفت هلال امارات متحده عربی در سال ۲۰۰۹، مرتبط بوده است. او در حال برگشت به لاهه برای تکمیل مدارک دادگاه، ناپدید شد. پلیس دبی و بریتانیا در خال بررسی این موضوع هستند تابفه‌مند که آیا او به وسیله ماموران ایرانی دزدیده شده است یا نه. این در حالی است که وزیر امور خارجه بریتانیا «ویلیام هیگ» موضوع را با «علی اکبر صالحی» وزیر امور خارجه سابق ایران دنبال می‌کنند.

atenayazdi

در ۱۸ آگوست، «آتنا یزدی» در صفحه فیسبوک خود نوشته بود که مطمئن است که همسرش به زودی برمی گردد. در جواب یکی از دوستان او «ساقی اوشان» نوشت که: من هم مطمئنم که او برمی گردد. هرچند آتنا دو روز بعد نوشت که از زندگی متنفر است و هیچکس نمی‌تواند کمکی به او بکند. هفته پیش او در صفحه فیسبوک خود توضیح داد که همسرش بیش از ۵۰ روز است که گم شده و تاکنون هم هیچ مدرکی از اینکه چه اتفاقی برای او افتاده، بدست نیاورده است.

نداشتن اطلاعات عمومی در مورد جزئیات پرونده باعث ایجاد گمانه زنی‌های زیادی در پی جا و مکان عباس یزدی و شرایط پرونده او شده است. آتنا یزدی می‌گوید: تعداد زیادی از شایعات خصمانه و گمراه کننده نوشته و منتشر شده است که بیشتر وقت‌ها من، یا دوستان و خانواده ما به اشتباه به ایجاد چنین شایعاتی متهم شده‌ایم. تنها آرزوی او این است که همسرش به خانه برگردد.

 «هر روز درگیر این مسئله‌ایم، با ناامیدی دلتنگ عباس هستیم و هرروز دعا می‌کنیم و امید داریم که اخبار پیدا شدن او را بشنویم.» این دزدیده شدن به خصوص برای فرزندان او سخت و دشوار بوده است. اما آتنا می‌گوید که او تصمیم دارد به خاطر فرزندانش قوی و محکم بماند.

 «فرزندان من آرزو دارند که این کابوس‌ها هرچه زود‌تر تمام شوند، که دوباره پدرشان به خانه بازگردد، تا بتوانند دوباره در کنار پدرشان باشند و خانواده‌ای شاد مثل قبل داشته باشیم.»

او همچنان از آشنایان خود تقاضا کرده است که قبل از گفتن کلمه‌ای به رسانه‌ها خوب به حرف‌هایی که می‌خواهند بزنند فکر کنند.

 «این بسیار مشکل است که از فرزندانم بتوانم در برابر شایعات بی‌اساس رسانه‌ها محافظت کنم.»

آنان برای روبه رو شدن با آینده‌ای با چنین شرایط نامعلوم و اضطراب آور بسیار کوچک هستند. در توضیحات آتنا یزدی از خانواده و دوستان خود برای حمایت و محبتشان، از دولت انگلستان برای پشتیبانی و اهمیتی که برای موضوع قائلند، و در آخر مقامات دبی برای کمکشان سپاسگزاری کرده است.

 «من می‌دانم که آن‌ها به این پرونده توجه‌های لازم را دارند.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,