Saturday, 18 July 2015
02 December 2023
این حرکت ضد انسانی را محکوم می کنیم

«بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی زن درباره حمله به ساکنان اشرف»

2013 September 05

گزارش / رادیو کوچه

جمعی از زندانیان سیاسی زن محبوس در زندان اوین تهران، با نگارش بیانیه‌ای نسبت به کشتار اعضای سازمان مجاهدین در اشرف که شامگاه شنبه نهم شهریور ماه روی داد، واکنش نشان دادند. متن این بیانیه که نسخه‌ای از آن در اختیار «رادیو کوچه» قرار گرفته، به شرح زیر است:

«ان الذین یکفرون بایات الله و یقتلون البین بغیر حق و تقیلتون الذین یامرون بالقسط فبشرهم به عذاب العلیم همانا کسانی که به آیات خداوند کافر شوند و پیامبران را بی گناه و به ناحق بکشند و با آن مردمی که خلق را به عدل و دوستی می خوانند نیز دشمن شده به قتل برسانند آنان را به عذاب سخت و دردناک بشارت ده (سوره آل عمران آیه 22) دریغا و صد افسوس که بر روی زمین ظلم و جور می کنند و مردمان بی گناه را، به خاک و خون می کشند.

حمله شبانگاه روز شنبه نهم شهریور ماه امسال به ساکنان اشرف در ادامه یورش های ماههای اخیر، حمله ای ددمنشانه بود که باعث به شهادت رسیدن 52 انسان بی گناه و بی سلاح شده است .این جنایت در حالی اتفاق افتاده که سازمان ملل و دولت آمریکا همچنان در رسیدگی به وضعیت ساکنان کمپ اشرف و لیبرتی بی توجهی می کنند.کوتاهی اینان جز به معنای شریک جرم بودن در این اقدام غیرانسانی چه می تواند باشد. ما جمعی از زندانیان سیاسی زن در اوین که برخی از اعضای خانواده های ما نیز جزو ساکنان لیبرتی و اشرف هستند ، همصدا با تمام کسانی که انسانیت و دفاع از ارزش های انسانی را پیشه خود کرده اند فریاد می زنیم بای ذنب قتلت؟ همراه و همدل با مادران داغدیده و خانواده های عزادار این حادثه فریادی به بلندی تاریخ می زنیم که بای ذنب قتلت؟ و خطاب به بانیان این جنایت نیز می گوییم :باش تا نفرین دوزخ از تو چه سازد که مادران عزادار، داغداران زیباترین آفتاب و باد هنوز از سجاده ها سر برنیاورده اند. خطاب به آقای اوباما رییس جمهور آمریکا و آقای بان کی مون دبیرکل سازمان ملل نیز می گوییم:این حمله ها و یورش های وحشیانه نه کشتن چند نفر بیگناه که مثله کردن انسانیت است.بر حذر باشید که ننگ این فاجعه انسانی در کارنامه شما نیز نوشته خواهد شد. آقای اوباما، در خون غلتیدن عده ای بی گناه که در منطقه نیز با انواع سلاحهای کشنده به جان مردم بی پناه افتاده اند، برای شما که داعیه صلح و حقوق بشر و دفاع از مردم را دارید لکه ای سیاه بر جایزه صلح نوبل تان است که تا ابد باقی می ماند. ما ضمن محکوم کردم این حرکتهای ضدانسانی که برخلاف کنوانسیون های بین المللی است خواستار رسیدگی سریع به این فاجعه و محاکمه عاملان و آمران این فاجعه انسانی هستیم. و همچنین خواهان موضع صریح و شفاف و تضمین امنیت و سلامت افراد باقیمانده در کمپ اشرف و لیبرتی هستیم.

جمعی از زندانیان سیاسی زن در اوین»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,