Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
به دلیل فساد اداری

«شکایت گروه پارلمانی از دولت افغانستان»

2013 September 06

احمد نوید پویان/ رادیوکوچه/ بخش افغانستان

گروه پارلمانی مبارزه با فساد اداری و مالی افغانستان طی سفرشان به ولایت «بلخ» از موجودیت فساد اداری در اداره‌های دولتی افغانستان شکایت کرده می‌گویند: فساد اداری به گونه‌ی گسترده‌ای در نهادهای افغانستان وجود دارد.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

گروه پارلمانی مبارزه علیه فساد اداری به منظور انگیزه‌دهی مردم در امر مبارزه با این پدیده با عضویت ٢٠ زن از نمایندگان مردم در مجلس نمایندگان تشکیل شده‌اند.

«حمیرا ایوبی» عضو گروه پارلمانی مبارزه علیه فساد اداری میگوید: این گروه ۶ ماه قبل به هدف مبارزه علیه پدیده‌ی فساد اداری و مالی در افغانستان ایجاد شده است.

1

با این حال شماری از نمایندگان مردم در مجلس اظهار می‌دارند که فساد اداری بی‌باوری را در میان ملت و دولت بوجود آورده است.

«برشنا ربیع» عضو گروه پارلمانی مبارزه با فساد اداری و نماینده مردم بلخ در مجلس نمایندگان با انتقاد از کم کاری حکومت در امر مبارزه با فساد اداری تاکید کرد، دولت افغانستان در ١٠ سال گذشته به گونه صادقانه علیه این پدیده مبارزه نکرده است.

با عین حال شماری از فعالان جامعه مدنی در شمال افغانستان که در نشستی این گروه حضور داشتند، حکومت افغانستان را به بی‌توجهی در قبال مبارزه با فساد اداری متهم کردند.

2

گفتنی است گروه پارلمانی مبارزه علیه فساد اداری با نهادهای جامعه مدنی و فعالان حقوق زن در شمال افغانستان گردهمایی را پیرامون دریافت راه حل در امر مبارزه با فساد اداری در یکی از هتل‌های شهر مزارشریف، مرکز ولایت بلخ راه اندازی کردند.

این در حالی است که گفته می شود جامعه جهانی کمک‌های‌شان را پس از سال ٢٠١۴ میلادی نیز وابسته به مبارزه علیه فساد اداری دانسته و تاکید می‌کنند درصورتی که دولت افغانستان علیه فساد اداری به گونه‌ی صادقانه مبارزه نکند، کمک‌های جامعه جهانی پس از سال ٢٠١۴ میلادی به افغانستان کاهش خواهد یافت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,