Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
باراک اوباما

«رژیم اسد تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی است»

2013 September 07

خبر/ رادیو کوچه

«باراک اوباما»، گفته است که رهبران کشورهای اروپایی، آسیایی و خاورمیانه، استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط دولت سوریه را محکوم کرده و خواستار پاسخی قاطع شده‌اند.

«باراک اوباما»، رییس جمهوری آمریکا روز جمعه ششم سپتامبر در جریان کنفرانسی خبری که در پایان نشست گروه ۲۰ برگزار شد گفت که رهبران کشورهای اروپایی، آسیایی و خاورمیانه در جریان این نشست استفاده از تسلیحات شیمیایی توسط دولت سوریه را محکوم کرده و خواستار پاسخی قاطع شده‌اند.

آقای «اوباما» از رژیم بشار اسد به عنوان تهدیدی برای صلح و امنیت جهانی یاد کرد و گفت: «اکثر مردم بشار اسد را مسئول حمله شیمیایی ماه گذشته در حومه دمشق می‌دانند، هر چند که آقای پوتین با او موافق نیست.»

obama

رییس جمهور آمریکا همچنین گفت که او بدبینی موجود در بین مردم آمریکا را نسبت به حمله نظامی به سوریه درک می کند، اما در عین حال افزود که او می‌تواند کنگره را متقاعد کند که چنین حمله‌ای محدود و نسبی خواهد بود، این حمله با هدف از کار انداختن تسلیحات شیمیایی که در اختیار دولت سوریه قرار دارد، انجام خواهد شد و کاربرد این سلاح‌ها را در آینده به تعویق خواهد انداخت.

پیش از این «ولادیمیر پوتین»، رییس جمهور روسیه در جریان یک کنفرانس خبری گفت، که اکثر رهبران شرکت کننده در این نشست با اقدام نظامی علیه سوریه مخالف هستند.

 «پوتین» در ادامه صحبت هایش افزود در جریان مذاکراتی که تا ساعت یک بامداد ادامه داشت تنها آمریکا، فرانسه، کانادا، عربستان سعودی و ترکیه بدون موافقت شورای امنیت سازمان ملل با انجام حمله نظامی موافق بودند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,