Saturday, 18 July 2015
28 October 2020
جان کری

«اسد خط قرمز جهانی را رد کرده است»

2013 September 09

خبر/ رادیو کوچه

وزیر خارجه آمریکا پس از دیدار با وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب گفت که ما همگی توافق داریم که حکومت سوریه از خطر قرمز جهانی در مورد منع استفاده از سلاح‌های شیمیایی، عبور کرده است.

خبرگزاری «فرانسه» روز یکشنبه، ۱۷ شهریورماه گزارش داد، «جان کری» در کنفرانسی خبری در پاریس گفت: «مشخص است که اگر ما دست به کاری نزنیم، متحدان آقای اسد مانند حزب‌اله و ایران این پیام را می‌گیرند که ما نسبت به شکستن استانداردی با یکصد سال سابقه، بی تفاوت هستیم.»

kery

«جان کری» گفت: «تمامی وزیران خارجه کشورهای عضو اتحادیه عرب، بدون هیچ استثنایی توافق کرده اند که استفاده از سلاح‌های شیمیایی، عبور از خط قرمز جهانی است.»

شبکه جهانی «بی بی سی» هم در گزارشی می گوید برخی از کشورهای عربی مانند عربستان سعودی و قطر موافق اقدام نظامی علیه سوریه هستند اما کشورهای همسایه سوریه مانند لبنان و اردن، نگران چنین اقدامی هستند و می گویند ممکن است دامنه چنین اقدامی ناامنی ها را به مرزهای آن ها گسترش دهد.

آمریکا دولت «بشار اسد» را متهم کرده که در جریان حمله شیمیایی با گاز سارین، یک هزار و ۴۹۲ شهروند سوریه را کشته است. دولت «بشار اسد» این حمله را به نیروهای مخالفان نسبت داده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,