Saturday, 18 July 2015
22 January 2020
یکی از اعضای کمیته‌ی بین‌المللی المپیک

«جنگ سوریه عامل شکست استانبول برای میزبانی المپیک»

2013 September 09

خبر/ رادیو کوچه

شاهزاده«آلبرت » دوم از موناکو اظهار کرد: جنگ در سوریه عامل اصلی شکست استانبول برای کسب میزبانی مسابقات المپیک ٢٠٢٠ در استانبول بود.

 روز یک‌شنبه هشتم سپتامبر، کمیته‌ی بین‌المللی المپیک از میان شهرهای مادرید، استانبول و توکیو با اکثریت آرا ژاپن را به عنوان میزبان این بازی‌ها انتخاب کرد، عدم انتخاب استانبول بازتاب وسیعی در رسانه‌های عرب زبان داشت.

روزنامه «القبس» کویت روز دوشنبه نهم سپتامبر با اشاره به پیروزی ژاپن و شکست ترکیه در کسب میزبانی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ ، به نقل از یک منبع آگاه در کمیته بین المللی المپیک نوشته است: جنگ در سوریه موجب شکست استانبول در این پرونده شد.

این روزنامه به نقل از این عضو کمیته بین‌المللی المپیک نوشت، این عضو به صورت تلویحی به این موضوع اشاره کرد که حمایت ترکیه از حمله نظامی به سوریه و دامنه‌دار شدن آتش جنگ در همسایگی این کشور،عامل عدم اعتماد کشو‌رهای عضو کمیته بین‌المللی المپیک به ترکیه برای میزبانی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ بوده است.

111

پایگاه اطلاع رسانی«الیوم السابع»مصر نیز در مطلبی با اشاره به شکست ترکیه در کسب میزبانی بازیهای المپیک ۲۰۲۰ ، این شکست را در سه موضوع بررسی کرده است.
الیوم السابع اولین عامل کاهش انگیزه اعضای کمیته بین المللی المپیک به پرونده ترکیه راچگونگی ارایه این پرونده به رهبری «طیب اردوغان» نخست جمهور ترکیه دانست و اضافه کرد: نخست وزیر ترکیه با تکبر و غرور با اعضای کمیته بین المللی المپیک سخن گفت.
این پایگاه اطلاع رسانی مصری، دومین عامل شکست ترکیه در کسب میزبانی این بازی‌ها را حمایت ترکیه از گروه‌های مخالف دولت سوریه عنوان کرد و افزود: دومین عامل که مهترین عامل شکست استانبول درکسب میزبانی بازی‌های المپیک بود،رفتار دولتمردان این کشور می‌باشد که با روح المپیک در تضاد است .
الیوم السابع اضافه کرد: نباید فراموش کرد که بازی‌های المپیک برای برقراری آرامش و صلح در جهان توسط یونانیان پایه ریزی شد اما نخست جمهور ترکیه بر ادامه جنگ و خونریزی در سوریه تاکید دارد و انتظار دارد میزبانی بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ را به او بدهند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , ,