Saturday, 18 July 2015
10 December 2023
کمیسر حقوق بشر سازمان ملل

«شکی نیست کە در سوریه از سلاح شیمیایی استفاده شده»

2013 September 10

خبر/ رادیو کوچه

بیست و چهارمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد از روز دوشنبه نهم سپتامبر در شهر ژنو آغاز به کار کرد.

بنابه گزارش رادیو کوچه، این اجلاس که تحت تاثیر اتفاقات سوریه قرار دارد با سخنرانی کمیسر حقوق بشرسازمان ملل، خانم «ناوی پیلای» آغاز شد. خانم «پیلای» در سخنرانی خود ضمن هشدار به جامعه بین الملل در خصوص افزایش کشتار در سوریه و افزایش آمار آوارگان سوری، گفت: بیش از ١٠٠ هزار نفر در سوریه کشته و ٢ میلیون پناهنده و ۴ میلیون بی‌خانمان شده‌اند.

PILAW

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین استفاده از سلاح های شیمیایی در سوریه را محکوم کرده و ادامه داد: استفاده از سلاح شیمیایی یکی از بزرگترین جنایات شناخته شده توسط کشورهای عضو است و در حال حاضر در استفاده از آن و وقوع این جنایت در سوریه شکی نیست.

کمیسر حقوق بشر سازمان ملل متحد در بخش دیگری از سخنرانی خود با ابراز نگرانی از وضعیت حقوق بشر در بحرین تاکید کرد: لغو سفر برنامه‌ریزی شده گزارشگر ویژه در مورد شکنجه موجب تاسف است و توصیه‌های مهمی که در این زمینه شده است توسط کمیسیون مستقل تحقیق بحرین هنوز اجرا نشده است.

پس از اتمام سخنرانی خانم «ناوی پیلای»، ابتدا کشورهای عضو شورای حقوق بشر و سپس کشورهای غیر عضو و در پایان سازمانهای غیر دولتی به موضع‌گیری نسبت به سخنرانی خانم پیلای پرداختند. این اجلاس تا بیست و هفتم سپتامبر  ادامه دارد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,