Saturday, 18 July 2015
17 September 2021
وزیر بهداشت مالزی

«عاملان نشر ویروس آنفلوآنزای خوکی دادگاهی می‌شوند»

2009 August 17

وزیر بهداشت مالزی گفت افرادی که از روی عمد باعث شیوع بیشتر ویروس آنفلوانزای‌خوکی در این کشور شوند، با محکومیت دوسال زندان و یا پرداخت 10 هزار رینگیت جریمه مواجه خواهندشد.

خبرگزاری برناما به نقل از «لیونگ لای» نوشت: «با توجه به شیوع گسترده بیماری آنفلوآنزای خوکی در این کشور که تاکنون 62 قربانی برجای گذاشته‌است، دولت مجبور به اجرایی‌کردن بند (1)12 قانون «کنترل و مقابله با بلایا» است که بر اساس آن افراد خاطی با محکومیت دو سال زندان و یا مبلغ 10 هزار رینگیت جریمه مواجه خواهند‌شد.»

20090817_soc_swfl

بنا به این گزارش، وزیر بهداشت مالزی خاطرنشان‌ساخت که منظور از عاملان نشر ویروس آنفلوآنزای خوکی افرادی هستند که علایم ابتلا به بیماری آنفلوآنزای خوکی را داشته اما از فراخوان این وزارتخانه برای درمان سرباز زده و به بیمارستان مراجعه نکنند.

«لیونگ لای» با بیان اینکه دو مورد از سه مورد اخیر فوت ناشی از آنفلوآنزای خوکی در این کشور به خاطر تعلل آنها در مراجعه زودهنگام به بیمارستان بوده، تاکیدکرد که این وزارت‌خانه در اعمال این قانون جدی است.

علاوه بر 62 قربانی ناشی از این بیماری در مالزی، تاکنون بیش از سه هزار و 850 نفر نیز در این کشور به بیماری آنفلوانزای خوکی مبتلا شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|