Saturday, 18 July 2015
20 October 2021

«گزارشی از وضعیت عدنان رشیدی زندانی سیاسی در زندان مریوان»

2013 September 11

مطلب‌هایی که در این بخش تارنمای رادیو کوچه منتشر می‌شود یا انتخاب دبیر روز سایت و یا پیشنهاد دوستان رادیو است که می‌تواند از هر گروه یا دسته و یا مرامی باشد، نظر‌های مطرح شده در این بخش الزامن نظر رادیو کوچه نیست.  اگر نقد و نظری بر نوشته‌های این بخش دارید می‌توانید برای ما ارسال کنید. این مطلب بدون ویرایش رادیو کوچه منتشر می‌شود.

وبلاگستانکمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

عدنان رشیدی زندانی سیاسی کرد زندان مریوان در شرایط جسمی وخیمی بسر میبرد و تا کنون اجازه اختیار وکیل را نداشته و هموراه با آزادی مشروط وی مخالفت شده است.
بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، عدنان رشیدی که در اسفندماه سال ١٣٨۴ از سوی نیروهای امنیتی شهرستان مریوان بازداشت وچهارماه را درسلولهای اطلاعات مریوان و سنندج گذراند ، که در کمتر از ده دقیقه ازسوی دادگاه انقلاب مریوان در حالی که اجازه وکیل به وی داده نشده بود به ١٢ سال حبس تعزیری وتبعید به زندان ایذه خوزستان و ۵ سال تبعید از ایذه به مهریز یزد محکوم شد.
این زندانی سیاسی کرد بدلیل اعتراض به حکم ناعادلانه خود در شهریور ماه سال ١٣٨۶ اقدام به اعتصاب غذا نمود و بعد از قریب به ۵٠ روزاعتصاب غذا ,به اعتصاب خود پایان داد، که در همان زمان در دادگاه تجدیدنظراستان کردستان مجازات تبعید زندان و تبعید ایذه وی برداشته ومحکومیتش به همان ١٢سال حبس تعزیری باقی ماند.
گفتنی است که این زندانی سیاسی کرد در دوران محکومیت به بیماریهای متعددی از جمله دیابت, عمل جراحی بازروده ,روماتیسم قلبی, ضعف بینای , فلج تمام اعضای بدن به شکل ادواری ,اختلال درسیستم اعصاب”مغزواعصاب” دچارگردیده و هنگامی که به دلیل بیماریها بارها به مسئولین زندان اعلام کرده بود که باید تحت مداوای اساسی قرار گیرد که همواره از مسئولان زندان مورد بی توجهی قرار گرفته بود.
بنابه آخرین گزارش از این زندانی سیاسی کرد مدتی پیش نامبرده دچار فلج شدن تمام اعضای بدن میشودو هم اکنون به مدت ۶ماه است که ازسوی زندان برای مداوا در بیمارستانهای بوعلی و فجرمریوان, توحید و قدس سنندج, و کلینیک‌های پزشکی در تهران ,بستری و همواره تحت درمان پزشک قرار دارد که باتوجه به وضعیت وخیم جسمی و روانی که دارد کمیسیون پزشک قانونی استان کردستان اعلام کرده که این زندانی توانایی تحمل حبس را ندارد, با این شرایط بارها وبارها درخواست ازادی مشروط این زندانی سیاسی از طرف مقامات قضایی استان کردستان رد شده است .

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,