Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
حسن روحانی

«مسئله هسته‌ای ایران قابل حل است»

2013 September 11

خبر/ رادیو کوچه

«حسن روحانی» رییس جمهوری اسلامی ایران هشدار داد که زمان برای حصول توافق در مورد برنامه هسته‌ای ایران نامحدود نیست و دنیا باید از فرصتی که بر اثر انتخابات اخیر در ایران ایجاد شده استفاده کند.

«حسن روحانی»، رییس جمهوری ایران،‌ سه شنبه شب نوزدهم شهریور ماه در اولین گفتگوی تلویزیونی خود پس از آغاز به کار دولتش درباره مذاکرات این کشور با گروه پنج به علاوه یک بر سر برنامه اتمی بحث برانگیز ایران گفت، که مقدمات این مذاکرات آماده شده است و تهران برای گفت‌وگوی جدی با دنیا آماده‌است.

آقای«روحانی» با بیان اینکه ایران بر اساس حقوق خود طبق مقررات بین‌المللی و ان‌. پی‌. تی عمل می‌کند و هیچ کس نمی‌تواند ملت ایران را از حق غنی‌سازی در خاک خود محروم کند گفت:‌ «این غنی‌سازی با شرط صلح‌آمیز بودن و قرار داشتن تحت نظارت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواهد بود.»

rawhani

وی بر آمادگی ایران برای برطرف کردن نگرانی‌های دنیا تاکید کرد و گفت:‌ «چارچوب فعالیت‌های ما، مقررات بین‌المللی است و اگر طرف مقابل اراده جدی داشته باشد، مساله هسته‌ای در زمانی نه چندان طولانی قابل حل خواهد بود.»

رییس جمهوری اسلامی ایران همچنین شرایط منطقه خاورمیانه را حساس توصیف کرد و در مورد تحولات اخیر در سوریه گفت:‌ «سوریه برای منطقه در خط مقدم مقاومت است و در سوریه شرایط به جنگ داخلی تبدیل شده است.»

او با اشاره به این‌که ایران در زمینه تحولات اخیر در سوریه بسیار فعال بوده است، ابراز امیدواری کرد که جنگی آغاز نشود و گفت: « البته علامت‌هایی مشاهده می‌کنیم و اگر موفق شویم منطقه و سوریه را از حمله نظامی دور کنیم ،قدمی مهم برای ثبات منطقه برداشته‌ایم.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,