Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
بازسان سازمان ملل متحد

«ارتش و اپوزسیون سوریه هر دوعامل کشتارهای دسته جمعی هستند»

2013 September 12

خبر/ رادیو کوچه

گروهی از بازسان سازمان ملل متحد اعلام کردند که دو طرف درگیر در جنگ داخلی سوریه مرتکب جنایات جنگی شده‌اند.

یک گروه از بازسان سازمان ملل متحد روز چهارشنبه یازدهم سپتامبر، در گزارشی اعلام کردند که دو طرف درگیر در جنگ داخلی سوریه مرتکب جنایات جنگی شده‌اند. بر اساس این گزارش، نیروهای هوادار «بشار اسد» هشت بار دست به کشتار دسته‌جمعی زده‌اند.

بنابه گزارش خبرگزاری‌ «رویترز»، این گروه از بازرسان سازمان ملل متحد روز چهارشنبه،یازدهم سپتامبر، اعلام کرد، که نیروهای دولتی سوریه در جریان بازپس‌گیری برخی مناطق از دست شورشیان، به کشتار دسته‌جمعی غیرنظامیان، بمباران بیمارستان‌ها و جنایات جنگی دیگری نظیر آن دست زده‌اند.

s1

خبرگزاری «فرانسه» نیز در همین زمینه گزارش این گروه از بازسان سازمان ملل متحد اعلام کرده است، شواهد به‌دست آمده حکایت از آن دارد که نیروهای حکومت بشار اسد در یک سال و نیم اخیر دست‌کم در هشت کشتار دسته‌جمعی نقش داشته‌اند ضمن آن که شورشیان نیز در یک مورد اقدام به کشتار دسته‌جمعی کرده‌اند.

در همین رابطه «پائلو پینیرو»، مسئول گروه بازرسان سازمان ملل متحد در سوریه اظهار داشت: «هر طرفی که مرتکب این جنایات و تجاوزها شده باشد، قوانین بین‌المللی را به مبارزه فراخوانده است. آنها ترسی نسبت به این ندارند که باید پاسخگوی کار خود باشند. اما سپرده شدن آنان به دست عدالت حتمی است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,