Saturday, 18 July 2015
02 December 2020
ولاديمیر پوتين

«غنی‌سازی حق ایران است»

2013 September 13

خبر/ رادیو کوچه

«ولادیمیر پوتین»، رییس جمهور روسیه، روز جمعه سیزدهم سپتامبر در سخنرانی رسمی خود در نشست سران شانگهای، که در بیشکک پایتخت قرقیزستان برگزار شده است، با اشاره به برنامه هسته‌ای ایران گفت که ایران، مانند هر کشور دیگر کاملا حق برخورداری از برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای، از جمله غنی‌سازی، را دارد.

شورای امنیت که روسیه از اعضای دایم آن است، تاکنون با تصویب چهار قطعنامه تحریمی از ایران خواسته تا غنی‌سازی را متوقف کند ولی تهران تاکنون از این درخواست سرپیچی کرده و غنی‌سازی را حق خود می‌خواند.

potin

سخنان آقای «پوتین» در حالی بیان می شود که رهبران ایران تاکنون نتوانسته‌اند جامعه جهانی را متقاعد کنند که برنامه هسته‌ای‌شان صرفا مقاصد صلح‌آمیز دارد.

«یوری اوشاکوف» دستیار رییس جمهور روسیه روز گذشته اعلام کرد که قرار است فاز اول نیروگاه بوشهر ۲۴ سپتامبر، ۱۲ روز دیگر، در اختیار طرف ایرانی قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری رسمی روسیه، «ریا نووستی»، وی همچنین خاطرنشان کرد که مسایل مرتبط به همکاری روسیه و ایران در زمینه استفاده از نیروی اتمی صلح‌آمیز در دیدار قریب‌الوقوع روسای جمهور دو کشور در بیشکک مورد بحث قرار خواهد گرفت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,