Saturday, 18 July 2015
01 December 2020
رحیمی و یزدانی طلایی شدند

«شب طلایی کشتی آزاد ایران»

2013 September 17

خبر / رادیو کوچه

دوشنبه شب بیست‌وپنجم شهریور، «رضا یزدانی» و «حسن رحیمی» کشتی‌گیران اوزان ٩۶ و ۵۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جهانی بوداپست مجارستان، با کسب عنوان قهرمانی، یک شب طلایی را برای کشتی ایران رقم زدند.

«حسن رحیمی» که در فینال وزن ۵۵ کیلوگرم با کسب نتیجه دو بر یک برابر «آمیت کومار» هندی طلا را در سالن «پاپ لازلو آره‌نا» به گردن آویخت، رکورد ۴٢ سال ناکامی در قهرمانی این وزن را نیز شکست تا یک‌بار دیگر ایران پس از رقابت‌های ١٩٧١ صوفیه، در وزن اول جهان صاحب مدال طلا شود.

rahimi-yazdani

رحیمی پیش از این موفق شده بود تا «رسول کالیف» از قزاقستان، «سانگ وون کیم» از کره‌جنوبی، «آلتینبیک آلیمبایف» از قرقیزستان و  «نریمان اسرافیلوف» از روسیه را مغلوب خود سازد.

در این وزن «سزار آکگول» از ترکیه و «نریمان اسرافیلوف» از روسیه به صورت مشترک سوم شدند.

«رضا یزدانی» کشتی‌گیر جویباری وزن ٩۶ کیلوگرم نیز توانست با پیروزی چهار بر دو برابر «ختاگ گازیموف» قهرمان صاحب‌نام سال ٢٠١٠ جهان، مدال طلا را از آن خود کند. وی که در ابتدا دو امتیاز از حریف عقب افتاده بود، با نمایشی زیبا ابتدا دو امتیاز از زیرگیری در سه دقیقه نخست بازی گرفت و سپس دو امتیاز سرنوشت‌ساز را در نیمه پایانی این رقابت نفس‌گیر کسب کرد.

مدال‌های برنز این وزن نیز به «آنزور بولتوکایف» از روسیه و «پاولو اولینیک» از اوکراین رسید.

«مهدی تقوی» دیگر ملی‌پوش ایرانی روز نخست این بازی ها بود که در وزن ۶۶ کیلوگرم حذف شد.

در این مسابقات که سه روز به طول خواهد انجامید، روز سه‌شنبه کشتی‌گیران اوزان ۶٠، ٨۴ و ١٢٠ کیلوگرم به رقابت خواهند پرداخت و چهار‌شنبه نیز به وزن ٧۴ کیلوگرم اختصاص خواهد یافت.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,