Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
بر اساس مدارک سازمان‌ملل

«شورشیان سوری از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده‌اند»

2013 September 17

واحد ترجمه/رادیو کوچه

منبع: تروث وینز

آیا می‌دانید که سازمان ملل مدارکی دارد که نشان می‌دهد شورشیان سوری از ماه می ‌از گاز سارین، علیه نیروهای دولتی سوریه استفاده کرده‌اند؟ این مطلب توسط رویترز و سایر خبرگزاری‌های عمده سرتاسر جهان گزارش شده است، اما تقریبن تمام این اطلاعات توسط رسانه‌های بزرگ خبری در ایالات متحده آمریکا بلوک شده است. چرا آن‌ها واقعیت را از ما مخفی نگه می‌دارند؟ آنچه ممکن است شما را با خواندنش واقعن شگفت زده کند. شورشیان سوری با گازهای سارین در اختیار خود و دست‌های قرمز گرفتار شده‌اند. سازمان ملل مدارکی دارد که در آن نشان داده شده است که شورشیان سوری برای ماه‌های متمادی از گاز سارین استفاده کرده‌اند، این شورشیان پذیرفته‌اند که آن‌ها هستند که موجب حمله شیمیایی با گاز کشنده شده‌اند و دولت آمریکا با استفاده از آن به توجیه حمله به سوریه پرداخته است.

لطفن این گزارش را با همه افرادی که می‌توانید به اشتراک بگذارید، این می‌تواند امری باشد که حقیقت را در مقابل مردم آمریکا قرار دهد.

قبل از شروع تابستان، سازمان‌ملل فهمید که شورشیان سوری از گاز سارین در مقابل نیروهای اسد استفاده کرده‌اند.

گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل متحد، گواهی‌هایی از مرگ شهروندان سوری در جنگ‌های داخلی و کادر پزشکی جمع آوری کرد که نشان می‌داد شورشیان سوری از گاز عامل اعصاب سارین، استفاده کرده است. یکی از مسایلی که گزارشگر در روز شنبه اعلام کرد.

«کارلا دل پونته» یکی از اعضای کمیته مستقل تحقیق سازمان ملل بیان داشت که، کمیته مستقل تحقیق سازمان ملل در سوریه تاکنون مدارکی دال بر اینکه نیروهای دولتی سوریه از سلاح‌های شیمیایی که در قوانین بین المللی ممنوع شده است، استفاده کرده‌اند، ندیده است.

s1

«کارلا دل پونته» در مصاحبه‌ای با تلویزیون سوییس – ایتالیا گفت «گزارشگران ما در کشور‌های همسایه با قربانیان ملاقات کرده‌اند، پزشک‌ها و بیمارستان‌های صحرایی و، بر طبق گزارش آن‌ها در هفته گذشته که من دیده‌ام، از طریق گفتگو با قربانیان تحت درمان سوظن قوی مبنی بر استفاده از گاز سارین بوجود آمده اما هنوز این قضیه ثابت نشده است.»

 «این‌ها بوسیله بخشی از گرو‌های مخالف، شورشی‌ها، نه ارتش سوریه، مورد استفاده قرار گرفته است» این مطلب را خانوم «دل پونته» به ایتالیایی گفت.

اما این اولین اشاره به استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط شورشی‌های سوری در مطبوعات بین المللی نبود. «هاآرتز»در ۲۴ مارس گزارش داد که شورشی‌های سوری از گازهای شیمیایی خام علیه «اسد» استفاده می‌کنند.

این انفجار‌ها جان سربازان سوری و نیرو‌های وفادار به اسد را هدف گرفته‌اند، دولت اسد سریعن خواستار تحقیق نهاد‌های بین‌المللی از این حادثه شد. این دو حقیقت آشکار می‌کند که نیروهای «اسد» پشت این حمله نبوده‌اند.

به علاوه، از مدارک دارویی و فیزیکی بدست آمده می‌توان فهمید که برخی از مجروحان به وسیله گاز کلرین مجروح شده‌اند، در حالی که کلرین در سلاح‌های قدیمی مورد استفاده قرار می‌گرفت، این گاز به طور عمده در جنگ جهانی اول استفاده شد. زرادخانه‌های شیمیایی کشور‌های درحال توسعه چندین دهه بر روی گاز خردل و انواع مختلف گاز‌های عامل اعصاب تمرکز کرده‌اند، آنچه در هفته گذشته مورد استفاده قرار گرفت، نشانه‌های متفاوت دیگری در این زمینه مشاهده نشده است.

این مشخص می‌کند که هدف این حمله ایستگاه بازرسی نیروهای ارتش سوری بوده است، امری که نظریه دست داشتن شورشی‌ها، احتمالن گروه‌های جهادی فعال در اطراف حلب، در این حملات را تقویت می‌کند. گزارشی در شبکه چهار انگلستان، بر اساس منابع ارتش سوری، می‌گوید که سلاح‌های استفاده شده در این حمله موشک‌های حامل گاز کلرین مخلوط با گاز سارین بوده است. منابع سوری همچنین بیان کرده‌اند که کارخانه فن آوری کلرین در نزدیکی آن‌ها واقع است.

در ماه ژوین، نیروهای ترکیه کپسول بزرگ حاوی گاز سارین را از شورشی‌های سوری در مرز سوریه و ترکیه گرفته‌اند.

روسیه از ترکیه خواست که یافته‌های خود را از شورشی‌های سوریه، که کپسول ۲ کیلوگرمی انباشته از گاز اعصاب سارین در مرز سوریه و ترکیه از آن‌ها گرفته شد، به اشتراک بگذارد.

s2

و تعداد زیادی مدارک ویدیویی وجود دارد که نشان می‌دهد کهشورشیان سوری مکررن از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده‌اند. سلاح‌هایی که در عربستان صعودی و در طی جنگ داخلی سوریه تهیه شده است.

این امر خطر یک حمله وحشتناک شیمیایی که منجر به مرگ و میر بسیاری می‌شود را برای ما به ارمغان می‌آورد. چیزی که ظاهرن باعث نگرانی دولت ایلات متحده آمریکا شده است.

آمریکا می‌گوید که شورشی‌های سوریه ظرفیت لازم برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی در حملات خود را ندارد و این امر می‌تواند تنها توسط نیرو‌های دولتی سوریه امکان پذیر باشد. اما بر روی زمین تا کنون شواهد زیادی بر خلاف گفته آن‌ها کشف شده است.

برای مثال «دل گولاک»، گزارشگری که برای برای سرویس‌های خبری AP، NPR، BBC کار می‌کند، مصاحبه‌های گوناگونی با نیروهای شورشی داشته است که در آن‌ها اذعان شده است که حملات شیمیایی توسط نیرو‌های شورشی صورت گرفته است.

اگرچه، از مصاحبه‌های متعدد با پزشکان، ساکنان قوتا (Ghouta)، شورشی‌ها و خانواده آن‌ها، تصاویر متفاوتی نشان داده می‌شود. بسیاری معتقدند که شورشی‌های مشخص تجهیزات و سلاح‌های شیمیایی ازمرکز اطلاعات عربستان صعودی دریافت کرده‌اند، و شاهزاده بندر بن سلطان، مسئول حمل گازهای خریداری شده شد.

«ابو عبدل منعم»، پدر یک شورشی که مقابل اسد می‌جنگد و در قوتا (Ghouta) زندگی می‌کند گفت: «پسرم دو هفته قبل پیش من آمد و از من خواست که به سلاح‌ها فکر کنم، سلاح‌هایی که حمل آن‌ها از او خواسته شده بود.»

«عبدل منعم» گفت که پسرش به همراه داوزده شورشی دیگر درون تونلی که برای ذخیره سلاح‌های فراهم شده از سعودی جنگ طلب، که به عنوان «ابوعایشه» شناخته می‌شود، و رهبر یک گردان مبارز بود، کشته شدند. پدر سلاح‌هایی را وصف کرد که ساختار لوله مانندی داشتند و بقیه آن‌ها مانند یک بطری گاز بزرگ بودند.

و مطابق بررسی‌های گولاک، سلاح‌های شیمیایی توسط جبهه النصرا عربستان سعودی فراهم شده است.

یک زن جنگنده با نام «ک» گفت «آن‌ها به ما نگفتند که این سلاح‌ها چه چیزی هستند و برای چه استفاده می‌شوند. ما نمی‌دانستیم این‌ها سلاح‌های شیمیایی هستند. ما هرگز تصور نمی‌کردیم این‌ها سلاح‌های شیمیایی هستند.»

 «وقتی بندر شاهزاده صعودی به مردم مقادیری سلاح داد، او باید چگونگی استفاده و رسیدگی به این سلاح‌ها را می‌دانست.» این زن هشدار داد. او، مانند بقیه سوری‌ها، نمی‌خواست از نام کاملش استفاده کند یا می‌ترسید مجازات شود.

یکی از رهبران شناخته شده شورشی در قوتا با نام «ج» گفت «جبهه شبیه نظامی النصرا با دیگر شورشی‌ها همکاری نمی‌کند، به جز کسانی که روی زمین می‌جنگند. آن‌ها اطلاعات سری خود را فاش نمی‌کنند. آن‌ها تنها از شورشی‌های معمولی برای حمل و به عملدر آورن این مواد استفاده می‌کنند.»

s3

بنابر این اگر آمریکا حقیقتن می‌خواهد که مسئولان حمله‌های شیمیایی را بمباران کند آیا نباید عربستان سعودی را به جای سوریه بمباران کند؟

اما البته آمریکا خیلی از کار‌ها را انجام نمی‌دهد. عربستان صعودی «دوست» آنهاست.

متاسفانه، بدنه در حال رشدی از مدارک و شواهد وجود دارد که نشان می‌دهد عربستان صعودی به مجموعه‌ای که در حال جلب رضایت آمریکا برای حمله است، یاری می‌رساند. حداقل این است که گروهی از تحلیل گران اطلاعاتی سابق آمریکا….

تحلیل گران اطلاعاتی سابق آمریکا بیان کردند که تحلیل گران کنونی اطلاعات باید به رییس جمهور سوریه بشار اسد بگویند که مسئولیتی در قبال حمله ۲۱ آگوست به حومه دمشق که منجر به کشته شدن ۱۴۲۹ نفر که ۴۰۰ کودک نیز میان آن‌ها بود، قبول نکند.

آن هاگفتند که «مدارک فزاینده‌ای» نشان می‌دهد که اقدام تحریک آمیز از پیش برنامه‌ریزی شده‌ای بوسیله گروه‌های مخالف سوری و حامیان سعودی و ترک آن‌ها صورت گرفته است.

یکی از تحلیل‌گران سابق اطلاعاتی آمریکا گفت «هدف این است که حادثه‌ای ایجاد شود تا ایالات متحده آمریکا را به جنگ مجاب کند»

تحلیل‌گران به ملاقاتی که یک هفته قبل از فاجعه ۲۱ آگوست ارجاع می‌دهد، که در آن فرماندهان گروه‌های مخالف سوری، دستور تشدید قریب الوقوع را صادر کردند که منجر به تغییر شرایط جنگی می‌شد. که این امر توسط بمباران نیروهای آمریکایی امکان پذیر بود.

و اسناد بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد که نشان می‌دهد، نیروهای شورشی سوری پشت این حمله بوده‌اند. این مطلب از مقاله جدید «پاول جوزف واتسون» بیان شده است.

به علاوه، مکالمات تلفنی به بیرون درز کرده، اوایل امسال بین دو تن از اعضای ارتش آزاد سوریه، حاوی جزییات طرحی برای استفاده از سلاح‌های شیمیایی با قدرت تاثیر بر منطقه‌ای با شعاع یک کیلومتر است. همچنین فیلم به بیرون درز کرده‌ای آزمایشات جنگی شبه نظامیان با استفاده از عوامل اعصاب بر روی خرگوش‌های آزمایشگاهی را نشان می‌دهد.

در روز پنج شنبه، ما ویدیو‌ای را از مبارز FSA نمایش دادیم که در آن وی به استفاده از سلاح‌های شیمیایی به دنبال شعار «اسامه بن لادن» و کشتن زنان و کودکان اعتراف کرده است.

s4

متاسفانه، اقلیت کوچکی از آمریکایی‌ها در مقابل این مسائل احساساتی هستند و بیشتر آن‌ها در واقع واکنشی به این مسائل نشان نمی‌دهند. در حقیقت، بیشتر آمریکایی‌ها به مراتب علاقه بیشتری به مایلی سایرس دارند تا آنچه در سوریه در جریان است.

Outbrain لینک‌های مرتبط را برای ۱۰۰۰۰۰ ناشر فراهم می‌آورد که شامل منابع عمده خبری مانند CNN، Fox News، ESPN می‌باشد. در هر روز ۸۷ درصد آمریکایی‌ها به وب سایت آن مراجعه کرده و نمونه‌هایی مانند شرکت معاون رییس جمهور در بازاریابی جهانی را مشاهده می‌کنند. آن‌ها ترافیک داده‌هایی را که در الگوریتم‌های مختلف برای جمع آوری توصیه‌ها استفاده می‌شود. در شبکه خود جمع آوری می‌کنند.

در سه روزی که نمایش Miley «s VMA و دولت اوباما تصمیم خود به بمباران سوریه اعلام کرد، شبکه Outbrain ۸۱۰۴ داستن در مورد قبل و ۱۹۵۸۶ در مورد بعد جمع آوری کرد. روز بعد از نمایش ۱۲ درصد از جمعیت آمریکا از صفحه آن بازدید کرده بودند. در حالیکه داستان سوریه تنها ۱ درصد بازدید کننده داشت.

علاقه به ستاره کوچک از مسائل سوریه در انگلستان، استرالیا، فرانسه، آلمان، و بیشتر دولت‌هایی که تحت تحلیل Outbrain هستند، به جز اسراییل و روسیه، پیشی گرفته است.

امیدواریم کنگره به بمباران سوریه رای ندهد.

امیدوارام سران آرام‌تر، پیروز شوند

اما من نمی‌خواهم بر روی این امیدواری‌ها حسابی باز کنم.

در روز دوشنبه، کاخ سفید بار دیگر به صورت واضح بیان کرد که «اوباما» بر این باور است که به سوریه حمله نظامی کند، حتی اگر کنگره این امر را تصویب نکند.

کاخ سفید روز دوشنبه، با اصرار بیان داشت که از نظر قانونی قادر خواهد بود که به سوریه بدون تصویب کنگره، حمله کند. و این بیشتر برای جلب حمایت نمایندگان مجلس از اقدام نظامی می‌باشد.

وکیل مدافع کاخ سفید «کا‌ترین راملر»، به نیویورک تایمز گفته بود که حمله نظامی چه از نظر قوانین داخلی و چه از نظر قوانین بین‌المللی قانونی است. او به این روزنامه گفت که رییس جمهور می‌تواند بدلیل حفظ منافع ملی و پیرامون استفاده از سلاح‌های شیمیایی، حمله نظامی کند. و این امر می‌تواند بدون رای کنگره و یا تصویب سازمان ملل متحد انجام شود.

«راملر» مدعی شد که درحالی که موقعیت سوریه ممکن است بر مبنای حقوقی سنتی و متداول و تحت قوانین بین المللی قرار نگیرد، با این وجود حمله نظامی موجه و مشروع می‌باشد.

لطفا این موضوع را با همه افرادی که می‌توانید به اشتراک بگذارید.

ما در شروع یک جنگ عمده در خاور میانه بر اساس یک دروغ هستیم.

ما نیاز داریم که این امر را تا جایی که می‌توانیم متوقف کنیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,