Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
پس از یازده سال

«ایران قهرمان کشتی آزاد جهان شد»

2013 September 18

خبر/ رادیو کوچه

آخرین باری که کشتی آزاد ایران قهرمان جهان شد، سال ٢٠٠٢ و در مسابقات جهانی تهران بود و حالا پس از ١١ سال کشتی آزاد ایران بار دیگر به مقام قهرمانی رسید.

چهل و چهارمین دوره رقابت‌های قهرمانی کشتی آزاد جهان در حالی امشب چهارشنه هجدهم سپتامبر در مجارستان به پایان می‌رسد که «عزت‌اله اکبری» ملی پوش وزن ٧۴ کیلوگرم ایران توانست «رشید قربانف» کشتی‌گیر مطرح ازبکستانی را با نتیجه ۴ بر ٣ شکست دهد و راهی فینال این وزن شود.

koshti

«اکبری» از ابتدای کشتی‌های امروز توانست حریفانش از مولداوی، گرجستان، کوبا و ژاپن را شکست دهد و به نیمه‌نهایی راه یابد که در این مرحله هم با اقتدار بر حریف ازبک چیره شد و به فینال رقابتهای جهانی رسید. «جوردن باروفس» آمریکای حریف «اکبری» در دیدار پایانی این وزن است.

«اکبری» با این پیروزی توانست ضمن راهیابی به فینال این وزن، باعث قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد ایران در رقابتهای جهانی ٢٠١٣ مجارستان نیز شود.

در روز پایانی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان کشتی‌گیران وزن ٧۴ کیلوگرم «عزت‌اله اکبری» در حالی به میدان رفت که روس‌ها تا پایان ۶ وزن اول ٧ امتیاز از ایران پیش بودند که با پیروزی ۴ بر ٣  «اکبری» مقابل رشید «قربان‌اف» ازبکستانی و راه یابی این کشتی‌گیر به فینال، ایران توانست سرانجام فرمانروایی روس‌ها را سرنگون کند و پس از ١١ سال دوباره قهرمان کشتی جهان شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,