Saturday, 18 July 2015
29 November 2023
آزادی شماری از زندانیان سیاسی

«تعدادی از زندانیان سیاسی در ایران آزاد شدند»

2013 September 19

خبر/ رادیو کوچه

از میان زندانیان سیاسی ایران تعدادی اخیرا آزاد شده‌اند که «نسرین ستوده» از وکلای دادگستری و «مهسا امرآبادی» روزنامه نگار در شمار آزادشدگان هستند.

«رضا خندان»، همسر نسرین ستوده عصر روز چهارشنبه بیست و هفتم شهریور در صفحه فیسبوک خود با نوشتن «نسرین آمد … به او گفتند آزادی… » خبر از آزادی «نسرین ستوده» داده است. «نسرین ستوده» دوسال پیش بازداشت و به جرم اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به شش سال زندان محکوم شد.

stode

همزمان با این خبر سایت «کلمه» نیز گزارش داد، «محبوبه کرمی» و «مهسا امرآبادی» از بازداشت شدگان بعد از اعتراضات سال ۸۸ هم  به صورت مشروط آزاد شده‌اند . بنابر این گزارش تنها چند ماه به اتمام دوران محکومیت این دو نفر باقی مانده بود.
«مهسا امر آبادی» آخرین بار در اسفند ۸۹ بازداشت و به یک سال حبس تعزیری و ۴ سال حبس تعلیقی محکوم شد.
محبوبه کرمی هم در اسفند سال ۸۸ بازداشت و به سه سال زندان محکوم شده بود.
بنابه گزارش این سایت، «مریم جلیلی»، «میترا رحمتی»، «فرح واضحان»، «ژیلا مکوندی» و «کفایت ملک محمدی» از زندانیان سیاسی بند زنان زندان اوین نیز به طور مشروط آزاد شده اند.

در همین رابطه خبرگزاری ایسنا نیز ضمن تایید این خبر نوشته است، گفته می‌شود، «فیض‌اله عرب‌سرخی»، «محسن امین‌زاده»، «میرطاهر موسوی»، «مهدی محمودیان»، «محمدعلی ولایتی» و «حسن زرین‌پور» نیز که بعد از وقایع سال ٨٨ زندانی شده بودند، آزاد شده‌اند

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , ,