Saturday, 18 July 2015
13 August 2020
در مصاحبه با یک تلویزیون آمريکایی

«اختیار تام روحانی برای حل پرونده هسته‌ای ایران»

2013 September 19

خبر/ رادیو کوچه

 

«حسن روحانی»، رییس جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد که ایران به دنبال سلاح اتمی نیست و اختیار تام دارد تا درباره پرونده هسته‌ای ایران با غرب به توافق برسد.

آقای «روحانی» که قرار است هفته آینده برای شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به نیویورک سفر کند، روز چهارشنبه بیست و هفتم شهریور در مصاحبه با شبکه «ان‌بی‌سی» آمریکا که در تهران انجام شد، گفت که لحن نامه دریافتی از باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا، «مثبت و سازنده بوده است.»

رییس جمهوری ایران در تشریح نامه «باراک اوباما» همتای آمریکایی‌اش گفت: «بعد از انتخابات ریاست جمهوری و شروع به کار رسمی‌ام، آقای اوباما نامه‌ای خطاب به من نوشتند و تبریک گفتند و برخی مسائل را مطرح کردند. من هم به آن نامه پاسخ دادم، از ایشان تشکر کردم و مواضع جمهوری اسلامی ایران را نسبت به برخی مواردی که ایشان مطرح کرده بودند و برخی موارد دیگر، مطرح کردم.»

rohani

«روحانی» در این گفت‌وگو که قرار است اواخر روز چهارشنبه به وقت شرق آمریکا از شبکه ان‌بی‌سی پخش شود بیان کرده است، «این می‌تواند قدم‌های بسیار کوچکی برای آینده‌ای مهم باشد. من معتقدم رهبران در همه کشورها باید به فکر منافع ملی باشند و نباید تحت تاثیر گروه‌های افراطی فشار قرار گیرند. امیدوارم شاهد چنین جو و صحنه‌ای در آینده باشم».

اظهارات تازه رییس جمهوری ایران در حالی منتشر می‌شود که پیش از این، «جی کارنی»، سخنگوی کاخ سفید اعلام کرده بود «باراک اوباما» در نامه‌ای به حسن روحانی گفته است که «آمریکا آماده است تا منازعه هسته‌ایش با ایران را خاتمه دهد مشروط به اینکه ایران نشان دهد به دنبال ساخت سلاح اتمی نیست.»

«حسن روحانی» هفته گذشته گفته بود که ایران در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل مذاکراتی را در زمینه حل و فصل پرونده هسته‌ای انجام خواهد داد. وی در عین حال گفت که زمان برای رسیدن به توافق در این زمینه طولانی نیست

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,