Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
قاعده هرم

«مدعیان مکتب ایرانی و سرقت اسناد تاریخی – بخش دوم»

2013 September 21

محمد افرازه/ رادیو کوچه

بخش دوم

وابستگی دار‌ و دسته «محمود احمدی‌نژاد» و «مشایی» به «مصباح یزدی» و نوع تفکر او، بر کسی پوشیده نیست.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در این نوع از تفکر، «تقیه» جای‌گاه ویژه‌ای دارد. در واقع برای رسیدن به هدف، که همانا رسیدن به قدرت برای بسط ایدئولوژی ایشان در جهان است، دست زدن به هر عملی مباح است. در شاخه‌ای دیگر از همین نوع از ایدئولوژی که برخواسته از انجمنی موسوم به «حجتیه» است، دست زدن به اعمال جنایت‌کارانه و بی‌عدالتی و قتل و خلاصه هر چیزی که به ظهور کمک کند لازم و ضروری است. گرچه بعد از بحث‌های فراوانی که در این رابطه در سال‌های اخیر شده اعضای این گروه و جریان، وجود چنین اعتقاداتی را منکر شدند، ولی یادمان نرود که تقیه راه را برای انکار در این ایدئولوژی باز گذاشته است.

در توضیح تاریخچه «انجمن حجتیه» آمده:

«انجمن حجتیه» پس از کودتای ۱۳۳۲ با هدف تعلیم کادرهایی برای دفاع علمی از اسلام و تشیع در برابر چالش الهیاتی بهائیت ایجاد شد. «شیخ محمود حلبی» بنیان‌گذار این سازمان از اساتید حوزه علمیه مشهد و از طرفداران نهضت ملی در دوران حکومت «مصدق» بود که پس از کودتای ۱۳۳۲ فعالیت سیاسی را کنار گذاشت. مبلغان بهائی این نظر را تبلیغ می‌کردند که منجی منتظَر شیعیان ظهور کرده و پس از او پیامبری جدید آمده و اسلام با آمدن این پیامبر و آیین جدیدش که «بهائیت» نام دارد، منسوخ شده‌است.


1

حجتیه به دنبال دفاع از موقعیت شیعه با مراجعه به متون اسلامی و بهائی بود. حساسیت حلبی نسبت به این موضوع از یک تجربه شخصی سرچشمه می‌گرفت. در دوران طلبگی، او و همشاگردیش «سید عباس علوی» توسط یک مبلغ بهایی به آئین بهائی دعوت شده بودند و دوست او به بهائیت گرویده بود. این موضوع زنگ خطری را برای حلبی به صدا درآورد و او با کنار گذاشتن تحصیلات و مطالعات معمول، وقت خود را وقف مطالعه تاریخ و متن‌های اصلی بهائیت کرد تا یک پاسخ جامع اسلامی برای مسئله بهائیت بیابد. طرح اولیه حلبی آموزش گروهی از طلبه‌ها برای انجام این وظیفه بود، برگزاری کلاس‌هایی برای آموزش این دروس به طلبه‌ها با مخالفت مقامات مذهبی بلندپایه حوزه علمیه قم روبرو شد. حلبی آن‌گاه یک گروه داوطلب غیر روحانی متبحر در مباحثه و مناظره را برای این منظور استخدام کرد. این گروه ابتدا به نام انجمن «ضد بهائیت» و پس از انقلاب به «انجمن حجتیه» معروف شد.

در شاخه‌ای دیگر از همین نوع از ایدئولوژی که برخواسته از انجمنی موسوم به «حجتیه» است، دست زدن به اعمال جنایت‌کارانه و بی‌عدالتی و قتل و خلاصه هر چیزی که به ظهور کمک کند لازم و ضروری است

اختلاف اصلی اعتقادی انجمن حجتیه با دیدگاه حاکم در جمهوری‌اسلامی ایران، از جای‌گاهی  ماخذمی‌گیرد که اساسن انجمن معتقد است که تا ظهور «امام عصر»، تشکیل حکومتی تحت عنوان «اسلامی» جایز نیست و از پایه، بنیان نظام جمهوری اسلامی را زیر سوال می‌برد.

مشایی نامی در کنار دوربین‌ها قرار می‌گیرد و از دوستی با مردم اسراییل می‌گوید. از سوی دیگر آوازه  اعتقادات تندروانه او در باب موعود شیعه، همه‌جا نقل مجالس است. ارتباط افلاطونی او با مرتاضی هندی و آدم‌های عجیب و غریب دیگر، تا جایی که آقای رییس‌جمهوری کارهای مملکت را رها می‌کند و برای هم راهی تابوت و شرکت در مراسم ختم یکی از این افراد حضور می‌یابد، موضوعی که رسانه‌ای هم می‌شود، اما آب از آب تکان نمی‌خورد.

2

از طرف دیگر بشقاب‌های خالی و رحل های قرآن در هیئت دولت و ماجرای هاله نور. کارها و اظهار نظرهای تیم احمدی‌نژاد، از مشایی گرفته تا «فاطمه رجبی» باعث حیرت همه در ایران و گاهی جهان بوده است. این موضوع تا آن‌جا پیش می‌رود که پس از شکست مشایی برای ورود به کاندیداتوری ریاست‌جمهوری و قطعی شدن رد صلاحیتش، «الهام» مدعی می‌شود که احمدی‌نژاد در رجعتی دیگر هم‌راه با امام عصر حکومت مطلوب را پی‌گیری خواهد کرد.

جایی که آقای رییس‌جمهوری کارهای مملکت را رها می‌کند و برای هم راهی تابوت و شرکت در مراسم ختم یکی از این افراد حضور می‌یابد، موضوعی که رسانه‌ای هم می‌شود، اما آب از آب تکان نمی‌خورد

همه موارد فوق را مانند یک پازل کنار هم بچینید، در نهایت به چیزی جز مردم‌فریبی و دروغ و نیرنگ، آن هم بسیار برنامه‌ریزی شده نمی‌رسید. گروهی با افکاری بسیار واپس‌گرایانه و البته خطرناک. شایعات بسیاری شنیده می‌شود که احمدی‌نژاد صرفن به دلیل هسته‌ای کردن ایران، توسط آقای خامنه‌ای به ریاست‌جمهوری انتخاب شد و نه حمایت از محرومان و ضعیفان، گرچه در اولین انتخاباتی که احمدی نژاد برنده شد بیشتر بار انتخاب شدن او را قشر آسیب‌پذیر بر دوش کشید. زیرا موضوع این‌گونه جا افتاد که این مرد با یک زندگی ساده و فقیرانه برای گرفتن حق مظلومین از ظالمان آمده است و بس.

3

مشکل آدم‌هایی مثل احمدی‌نژاد و مشایی این است که علاوه بر سرسپردگی دیوانه‌وار به ایدئولوژی، بر اثر دور بودن از افراد عادی اجتماع در سال‌های اولیه زندگی و ارتباط با مرشد‌هایی چون مصباح یزدی، مشکلات شخصیتی فراوانی پیدا می‌کنند که در زمان مسئولیت‌های بزرگ، بیش از هر وقت دیگر و البته به بدترین شکل و شیوه آن بروز می‌کند.

هشت سال کشور در دستان گروهی بسیار تندرو و بیمار بود. هشت سال دروغ و نیرنگ و مردم‌فریبی و حال هم آن‌چه‌ می‌شنویم، شرح دزدی‌های بی‌پایان این مدافعان و مدعیان دفاع از مظلومان و ستم‌دیدگان و خرابی‌ها و تاراج ثروت‌های فرهنگی کشور از مدعیان ایران‌دوستی و حافظ مکتب ایرانی بودن.

برنامه‌های دیگر قاعده هرم را از اینجا دنبال کنید 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,