Saturday, 18 July 2015
07 December 2023
یک مقام آگاه بدون ذکر نامش گفته است

«منتظر آزادی زندانیان سیاسی دیگری نباشید»

2013 September 21

خبر/ رادیو کوچه

خبرگزاری «مهر» به نقل از «یک مقام آگاه»، آزادی تعدادی دیگر از زندانیان سیاسی در روزهای آینده را در حد شایعه دانسته و می‌گوید که «لیست دیگری برای آزادی زندانیان جدید در روزهای آینده وجود ندارد.»

این خبرگزاری روز شنبه، سی‌ام شهریور، به نقل از «یک مقام آگاه» که نامی از او نبرده، گفته است، دلیل آزادی برخی از زندانیان سیاسی در روز چهارشنبه گذشته «آزادی مشروط، مرخصی و پایان دوران محکومیت» آنها بوده است.

عصر روز چهارشنبه، آزادی ۱۲ نفر از زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان اوین، این انتظار را به وجود آورد که در روزهای آینده نیز تعداد دیگری از زندانیان سیاسی و عقیدتی از زندان اوین و دیگر زندان‌ها آزاد شوند.

zendan evin

محبوبه کرمی، مریم جلیلی، فیض‌اله عرب‌سرخی، محسن امین‌زاده، میرطاهر موسوی، علی خدابخش، نسرین ستوده، نادر بابایی، محمدعلی ولایتی، حسین زرینی، مهسا امرآبادی، میترا رحمتی، فرح واضحان، ژیلا مکوندی و کفایت ملک محمدی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین بودند که هفته گذشته آزاد شدند.

آزادی این عده در حالی‌ است که همچنان ده‌ها زندانی سیاسی و عقیدتی سرشناس و همچنین کمتر شناخته شده در زندان اوین و دیگر زندان‌های ایران هستند که خبرگزاری مهر به نقل از «مقام آگاه» خود گزارش داده نباید انتظار آزادی آنها را داشت.

در همین حال وب‌سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی که اخبار مربوط به زندانیان سیاسی را پوشش می‌دهد، در واکنش به اظهارات مقام آگاه خبرگزاری «مهر» نوشته است که «زندانیان سیاسی‌ بنا بر قانون با گذراندن یک‌سوم از دوران حبس مشمول قانون آزادی مشروط بوده‌اند، اما تا پیش از این تقریبن هیچ یک از زندانیان سیاسی بعد از سال ۸۸ نتوانسته بودند از این حق خود استفاده کرده و با گذراندن بخشی از حکم خود آزاد شوند»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,