Saturday, 18 July 2015
27 November 2020
گروگان‌گیری خونین در کینیا

«حمله مرگبار به یک مرکز خرید در نایروبی»

2013 September 22

خبر/ رادیو کوچه

در جریان تیراندازی در یکی از مراکز خرید در نایروبی، پایتخت کنیا، تاکنون ٣٩ نفر کشته و بیش از ۱۵۰ نفر نیز زخمی شده‌اند.

خبرگزاری «فرانسه» شنبه شب بیست و یکم سپتامبر گزارش داد یورش مهاجمان مسلح ناشناس به یک مرکز خرید در نایروبی پایتخت کنیا، دهها کشته برجای گذاشت.

پلیس نایروبی گفته است که افراد مسلح دست کم هفت نفر را به گروگان گرفته و در حال حاضر پلیس برای خارج کردن مردم، این محل را به محاصره خود در آورده است.

شبکه خبری «یورو‌نیوز» در این زمینه از زبان شاهدان عینی می‌گویند که مهاجمان از گروگانها می‌پرسند آیا مسلمان هستند یا خیر؟ از قرار معلوم مسلمانان می‌توانند مرکز تجاری را ترک کنند.

kinia

گزارش‌ها از این حادثه حاکی از آن است که تاکنون ٣٩ نفر کشته و بیش از ۱۵۰ نفر نیز زخمی شده‌اند. برخی از خبرها حکایت از آن دارد که تعدادی از کشته شده‌ها از نزدیکان رییس جمهوری کنیا بوده‌اند

تا لحظه ارسال این خبر یک نفر از افراد حمله کننده‌ دستگیر شده، اما پلیس و ارتش کینیا ضمن اعلام حالت آماده باش اظهار کرده‌اند، احتمال دارد هنوز در این مرکز خرید در نایروبی افرادی از حمله کنندگان وجود داشته باشند که تعدادی را در اسارت داشته باشند

بنابه گزارش‌‌ها، در میان مردم شهر نایروبی شایع شده است که نیروهای مهاجم، وابسته به اسلام‌گرایان مسلح موسوم به الشباب هستند.

پیکارجویان الشباب که در جنوب و مرکز سومالی فعال هستند، پیشتر تهدید کرده بودند که این مرکز خرید را هدف قرار می‌دهند.

گروه الشباب از طریق شبکه توییتر مسئولیت این حمله را به عهده گرفته است.

 

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,