Saturday, 18 July 2015
03 October 2023
در نشست آتی پنج به علاوه یک

«جان کری و ظریف با هم ملاقات خواهند کرد»

2013 September 24

خبر/ رادیو کوچه

 «جان کری» وزیر خارجه ایالات متحده در نشست آتی گروه ۱+۵ که با حضور محمد جواد ظریف در نیویورک تشکیل می‌شود، شرکت خواهد کرد.

به گزارش «رویترز»، یک مقام آمریکایی که خواسته نامی از وی برده نشود، روز دوشنبه یکم مهر در پاسخ به این پرسش که آیا جان کری در نشست ۱+۵ شرکت خواهد کرد، گفت: «بله او شرکت خواهد کرد.»

این خبر پس از آن منتشر شد که «محمد جواد ظریف»، رییس هیات مذاکره کننده هسته‌ای در دولت «حسن روحانی»، نخستین جلسه گفتگوی خود با «کاترین اشتون» مذاکره کننده اصلی گروه ۵+۱ را در نیویورک به پایان رساند.

kerry_zarif

اگر ملاقات آقایان «ظریف» و «کری» در جلسه بعدی ایران و گروه ۵+۱ انجام شود، اولین ملاقات رسمی وزرای امور خارجه دو کشور بعد از اشغال سفارت ایالات متحده در تهران در سال ۱۳۵۸خواهد بود.

خانم «اشتون» همچنین خبر داده که در ماه اکتبر، دور بعدی مذاکرات هسته‌ای در ژنو برگزار خواهد شد ولی تاریخ دقیقی را برای این مذاکرات ذکر نکرده است.

خبرگزاری «ایرنا» امروز از قول یک مقام مسئول که نام وی فاش نشده نوشته که «نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد و دیگر تحولات مهم منطقه ای و بین المللی، فضای مذاکراتی بین ایران و گروه ۱+۵ را نسبت به گذشته به طور کامل دگرگون کرده است.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,