Saturday, 18 July 2015
30 November 2020
در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی

«قهرمانی کاراته‌ بانوان قربانی حجاب اسلامی شد»

2013 September 25

خبر/ رادیو کوچه

تیم ملی کاتای بانوان ایران به دلیل پوشش نامناسب از گردونه سومین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی حذف شد.

درحالی که تیم ملی کاراته بانوان ایران به فینال راه یافته بود، بااعتراض مصری‌ها به حجاب غیرقانونی، داور تیم ایران را بازنده اعلام کرد. به گفته مسئولان تیم، یک تلفن از تهران سرنوشت بازی را تغییر داده است.

 خبرگزاری «تسنیم»، روز سه‌شنبه دوم مهرماه گزارش داد، تیم ملی کاتای بانوان ایران به دلیل آنچه‌ پوشش نامناسب اعلام شد از گردونه سومین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی حذف شد. پس از این اتفاق مسئولان فدراسیون کاراته و «بهرام افشارزاده»، دبیر کل کمیته ملی المپیک که در اندونزی به سر می‌برند علت این موضوع را واکنش وزارت ورزش و «مرضیه اکبرآبادی»، معاون وزیر ورزش در امور بانوان نسبت به عکس‌های منتشر شده در رسانه‌ها دانستند.

تیم کاتاروی بانوان ایران پس از روبرو شدن با تیم پرقدرت مصر به برتری چهار بر یک دست یافتند اما پس از گذشت ٣٠ دقیقه رای این پیکار برگشته و تیم ملی ایران به علت نوع پوشش اسلامی بازنده اعلام شد.

«تسنیم» اعلام کرد «مرضیه‌ اکبر‌آبادی» در گفت‌وگو با این خبرگزاری با اشاره به حذف کاراته‌کاهای ایران در سومین دوره رقابت‌های همبستگی کشورهای اسلامی اظهار داشته است: «مسئولان کاروان ایران باید نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و شکایت کنند.»

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما با اعضای کاروان ایران در خصوص نوع پوشش تماس گرفتید و به آنها تذکر دادید؟ گفت: «من با هیچ کس تماسی نگرفتم. من شماره‌ای از مسئولان در اندونزی ندارم.»

معاون وزیر ورزش در پاسخ به این سوال که «افشارزاده»، «آشوری» و «سمندر» اعلام کردند شما با آنها تماس گرفته‌اید، عنوان کرد: «آنها خیلی اشتباه کردند، من هیچ تماسی با آنها نداشتم.»

8

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

TAGS: , , , , , , , , , , , , , 

۱ Comment

 1. 1

  من و دوستان دانشجوم در ایام انتخابات کلی برای دانشجو تبلیغ کردیم وکلی رای جمع کردیم
  ولی الان می بینیم در دولت اعتدال! فردی که معاون بانوان وزارت ورزش هست ( باقیمانده دولت احمدی ن‍‍ژاد) هنوز سرجاشه! چطور کسی که مظهر افراطگری وطالبانیسم هست باید هنوز در سمتش باشه!

  این که دیگه گشت ارشاد نیست که روحانی بهانه داشته باشه که علت نادیده گرفتن نظرات مخالفش در مورد گشت ارشاد اینه که فرمانده نیروی انتظامی شخص رهبره واز دست اون کاری بر نمیاد!

  امیدواریم روحانی بلافاصله بعد بازگشت از امریکا این فرد افراطی طالبانی رو برکنار کنه

  در غیر اینصورت تمام شعارهای اعتدالی ومقابله با افراط گری اون رو باید دروغ و عوامفریبی حساب کنیم
  وباید رسما در دانشگاه از دوستانی که ازشون خواستیم به روحانی رای بدند معذرت خواهی علنی کنیم.