Saturday, 18 July 2015
04 December 2020
به دستور رییس قوه قضاییه

«شش قاضی دادگستری در ایران برکنار شدند»

2013 September 25

خبر/ رادیو کوچه

معاون اول قوه قضاییه می‌گوید که به دستور آیت‌اله «صادق لاریجانی»، شش نفر از قضات دادگستری به دلیل تخلف، از سمت‌های خود برکنار شده‌اند. این مقام قضایی تاکید کرده که برکناری این شش تن ارتباطی به پرونده‌های مطرح در ایران ندارد.

روز چهارشنبه، سوم مهرماه، خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا» در این زمینه گزارش داد «ابراهیم رییسی»  گفته است: «اگر در دادگاه حکمی صادر شد و متهمان نسبت به آن اعتراض داشته باشند، پرونده به دادگاه عالی انتظامی قضات ارجاع می‌شود و در دادگاه عالی رسیدگی می‌شود… زمانی که حکم دادگاه عالی انتظامی قضات صادر شود، رییس قوه قضاییه دستور اجرای حکم را صادر می‌کند.»

raisi

خبرگزاری ، «ایرنا»، نیز در این رابطه گزارش داده است که این افراد به موجب قانون نظارت بر رفتار قضات، پس از تایید و قطعی شدن حکم‌شان در دادگاه تجدید‌نظر صلاحیت، به دستور رییس قوه قضاییه برکنار شده‌اند.

همچنین مشخص نیست که تخلف این قضات چه بوده است. معاون اول قوه قضاییه تنها توضیح داده است که برکناری این شش تن ربطی به پرونده‌های مطرح در کشور ندارد و در عین حال افزوده که موضوع برکناری قضات، امر جدیدی نیست و مسبوق به سابقه است.

این شش قاضی در حالی برکنار شده‌اند که نام آن‌ها منتشر نشده است. آقای «رییسی» گفته است که اسامی در این مرحله اعلام نمی‌شود، اما شاید در آینده اعلام شود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,