Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
وزیر امور خارجه بریتانیا

«بریتانیا آماده بهبود روابط با ایران است»

2013 September 26

خبر/ رادیو کوچه

«ویلیام هیگ»، وزیر امور خارجه بریتانیا با مثبت دانستن سخنان مقامات دولت تازه ایران، گفت که بریتانیا آماده بهبود روابط با این کشور است.

آقای «هیگ» روز چهارشنبه ۲۵ سپتامبر در نیویورک در مصاحبه با «بی‌بی‌سی» فارسی گفته است: که در دیدار با محمدجواد ظریف، آمادگی بریتانیا برای بهبود روابط با ایران را به همتای ایرانی خود اطلاع داده است.

به گزارش بی‌بی‌سی آقای «هیگ» در عین حال افزوده است: «البته مهم این است که تغییر لحن و تغییر شیوه گفتار ایران، با عمل همراه شود. اقدام‌هایی که ما بتوانیم به آن پاسخ بدهیم و بقیه دنیا هم متناسب با آنها گام بردارد.»

wilyam

وزیر امور خارجه بریتانیا با اظهار امیدواری به این‌که، کشورهای غربی بتوانند برای یافتن راه حلی دیپلماتیک برای اختلافات موجود با ایران همکاری کنند گفته است: «فکر می کنم که می‌توانیم باهم کار کنیم. خلاصه اینکه تغییر لحن خیلی مهم است ولی کارهای زیادی هم باید انجام شود.»

وی با اشاره به سخنان «حسن روحانی»، رییس جمهوری اسلامی در مورد شفافیت برنامه هسته‌ای ایران گفته است: «ایران می تواند با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری کند و قطعنامه‌های شورای امنیت و شورای حکام آژانس را بپذیرد. بنابراین مسایل مشخصی وجود دارد که ایران می‌تواند انجام دهد تا نشان دهد که تغییری اتفاق افتاده است.»

وزیر امور خارجه بریتانیا در پاسخ به سوالی در مورد احکام قضایی که اخیرا در اروپا برای لغو تحریم های این اتحادیه علیه ایران صادر شده است گفت: «این احکام قضایی درباره افراد مشخص صادر شده‌اند و نه در مورد سیاست کلی تحریم‌ها. تصمیم بسیاری از کشورهای جهان از جمله تمام کشورهای اتحادیه اروپا بر این بوده که برنامه هسته‌ای ایران به اندازه کافی مشکل ایجاد کرده و باید تحریم‌هایی از این دست وضع کرد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,