Saturday, 18 July 2015
09 July 2020
در مراسم استقبال از وی روی داد

«پرتاب لنگه کفش به طرف روحانی»

2013 September 28

خبر/ رادیو کوچه

«حسن روحانی»، رییس جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه، ششم مهر، پس از حضور در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در حالی از نیویورک به تهران بازگشت که طیف‌هایی از هواداران و مخالفان او با تجمع در فرودگاه مهرآباد حاشیه‌هایی را به وجود آوردند.

خبرگزاری مهر در رابطه با استقبال از «حسن روحانی» پس از بازگشت از نیویورک گزارش داد، استقبال از رییس جمهوری با حاشیه‌هایی همراه بود که از آن جمله اقدام یکی از مخالفان آقای «روحانی» در پرتاب لنگه کفش به سمت او بود، این خبرگزاری همچنین افزوده است، اما در نقطه مقابل نیز تعدادی از حامیان رییس جمهوری ایران مقابل پای او گوسفند قربانی کرده‌اند.

«مهر» تعداد مخالفان را حدود ۱۰۰ نفر عنوان می‌کند و می‌نویسد که آنها با تجمع مقابل خودروی رییس جمهور ایران مانع از حرکت آن شدند و شعار مرگ بر آمریکا سر دادند.

«حسن روحانی» به عنوان رییس جمهور ایران روز گذشته هنگام خروج از ایالات متحده، مکالمه‌ای تلفنی با باراک اوباما، همتای آمریکایی، خود داشت که رویدادی بی‌سابقه در حیات سی و چهار ساله جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

r

این اتفاق واکنش‌های متضادی را در ایران به دنبال داشته است، چنان‌چه برخلاف استقبال فعالان رسانه‌های اجتماعی و برخی چهره‌های اصلاح‌طلب و اصول‌گرا از آن، برخی از رسانه‌های تندرو آقای «روحانی» را هدف انتقادات شدید خود قرار داده‌اند، مانند سایت «رجانیوز» که این مکالمه را به معامله بر سر ایران تشبیه کرده است.

وب‌سایت خبری «تابناک» نیز در گزارشی از رویدادهای امروز فرودگاه مهرآباد می‌نویسد که مخالفان آقای «روحانی» در مسیر حرکت اتومبیل او به اقامه نماز ظهر پرداختند که در نتیجه باعث توقف آن شدند.

این سایت از مخالفان به عنوان «نیروهای خودسر» نام می‌برد که در میان آنان چهره‌های شناخته شده‌ای از برخی گروه‌های سیاسی نیز به چشم می‌خوردند.

اصطلاح «نیروهای خودسر» از زمان قتل‌های زنجیره‌ای در اوایل دوران ریاست جمهوری «محمد خاتمی» باب شد که اشاره به برخی عوامل وزارت اطلاعات ایران داشت که مرتکب این قتل‌ها شدند. این اصطلاح پس از آن به نیروهایی مانند انصار حزب‌اله نیز اطلاق می‌شود.

از چهره‌های رسمی که در فرودگاه مهرآباد به استقبال حسن روحانی آمده‌ بودند می‌توان به «علی‌اکبر ولایتی»، مشاور سیاست خارجی رهبر جمهوری اسلامی، و «علی شمخانی»، دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران، اشاره کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , 

۱ Comment


  1. MORTEZA
    1

    vive le jour ou il y a un qui lui jettera une bombe à la guaule