Saturday, 18 July 2015
25 November 2020
چند ساعت پس از اعلام نتایج انتخابات پارلمانی

«انفجاری مهیب اربیل پایتخت اقلیم کردستان را لرزاند»

2013 September 29

خبر/ رادیو کوچه

چند انفجار مهیب در روز یکشنبه بیست و نهم سپتامبر ، اربیل پایتخت اقلیم کردستان را لرزاند که در پی این عملیات تروریستی، جمعی از شهروندان کشته و مجروح شدند.

یکی از انفجارها در نزدیکی ساختمان مرکزی اداره امنیت اربیل بوقوع پیوسته است.
گزارش‌ها از ۵ انفجار پی در پی خبر می‌دهد و گفته شده است که در جریان این انفجارها که بیشتر آنها با استفاده از خودروهای بمب‌گذاری شده ، صورت گرفته، چندین خودرو پارک شده در خیابانها نیز در آتش سوخته‌اند.
زخمی‌های این انفجارها، توسط نیروهای امدادی به مرکز فوریت‌های پزشکی اربیل انتقال داده شده‌اند، رسانه‌های محلی اعلام کرده‌اند در این عملیات تروریستی شش نفر کشته و ۶٢ نفر زخمی شده‌اند.

hawler
این انفجارها در حالی رخ داده که منطقه اقلیم کردستان به تازگی یک انتخابات پارلمانی محلی را پشت سر گذاشته است که در آن حزب دمکرات کردستان عراق به رهبری «مسعود بارزانی» ۳۸ کرسی این پارلمان را به دست آورده و حزب تغییر(گوران) حزب انشعابی از اتحادیه میهنی، ۲۵ کرسی و اتحادیه میهنی به رهبری «جلال طالبانی» رییس جمهور عراق، ۱۷ کرسی را در این رقابتها به خود اختصاص داده‌اند.
در همان لحضات اولیه، برخی کارشناسان وجود ارتباط میان این انفجارها در اربیل با انتخاباتی که شب گذشته نتایج آن اعلام شده بود، محتمل می‌دانستند، اما در عین حال برخی تحلیلگران هم با توجه به شباهت عملیات تروریستی انجام شده با شیوه‌هایی که گروه تروریستی القاعده در عراق بکار می‌گیرد، نقش القاعده در این انفجارها را احتمال می‌دادند.

اما تنها چند ساعت بعد از این انفجارها، گروه تروریستی دولت اسلامی بلاد شام و عراق که وابسته به القاعده است، مسئولیت این عملیات تروریستی را به عهده گرفت.

منطقه اقلیم کردستان در ۱۰ سال گذشته که مناطق مرکزی، غربی ، شرقی و جنوبی عراق در آتش عملیات تروریستی و کشتار غیر نظامیان می‌سوزد، کمترین حوادث تروریستی از این دست را داشته است، و همین نکته باعث جذب سرمایه گذاری در این منطقه شده است.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , ,