Saturday, 18 July 2015
29 November 2020
سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران

«محکومیت دو نماینده مجلس در پرونده فساد بزرگ بانکی»

2013 September 30

خبر/ رادیو کوچه

«محسن افتخاری»، سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران می‌گوید که سه نماینده مجلس در پرونده فساد بزرگ بانکی متهم بودند که دو نفر از آنها محکوم شناخته شده و برای آنها حکم مجازات صادر شده است.

خبرگزاری «مهر» روز یک‌شنبه هفتم مهر ماه گزارش داد، «محسن افتخاری»، سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران، در گفت‌وگو با این خبرگزاری، خبر از محکوم شدن دو نماینده مجلس ایران در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی بانکی در ایران داده است.

آقای «افتخاری» همچنین گفته است «در پرونده فساد سه هزار میلیاردی سه نماینده مجلس متهم بودند که به اتهام آنها در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد و بر اساس حکم دادگاه دو نفر از متهمان محکوم شده و برای آنها حکم مجازات صادر شد.»

eftekhari

به گفته قاضی «افتخاری» ابلاغ حکم این محکومان دو ماه طول می‌کشد. به نظر می‌رسد که چون حکم هنوز قطعی نیست، هویت محکومان اعلام نشده است.

از شهریور سال ۱۳۹۰ که پرونده معروف به بزرگ‌ترین فساد مالی تاریخ ایران فاش شد، گفته شد برخی نمایندگان مجلس هم در این پرونده نقش داشته‌اند.

«غلامحسین محسنی اژه ای»، دادستان کل کشور چند ماه بعد تایید کرد که چند نمایندگان مجلس هشتم درباره این پرونده احضار شدند که به عنوان متهم با سپردن وثیقه آزاد هستند.

این پرونده از مشهورترین و پرحاشیه‌‌ترین پرونده‌های فساد مالی سال‌های اخیر در ایران به شمار می‌رود و در آن پای برخی مقام‌های دولتی و نمایندگان مجلس نیز به میان کشیده شده است.

مقام‌های قضایی ایران پیشتر اعلام کرده بودند که شخصی به نام «مه‌آفرید خسروی»، با استفاده شیوه‌های غیرقانونی و با کمک مسئولان بانک صادرات و بانک ملی ایران مبلغی به اندازه سه هزار میلیارد تومان اختلاس کرده که در تاریخ ایران اتفاقی بی‌سابقه است.

خود آقای «خسروی» به همراه سه تن دیگر در دادگاه اولیه به اعدام و برخی دیگر از متهمان نیز به حبس ابد، زندان، انفصال، شلاق و جزای نقدی محکوم شده‌اند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,