Saturday, 18 July 2015
28 November 2020
افاضات هولوکاستی

«ای هولوکاست عزیز»

2013 October 01

محمد افرازه/ رادیو کوچه

آقای «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری‌اسلامی ایران در گفتگو با شبکه ABC  آمریکا، «هولوکاست» را جنایت دانسته است.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در دنیای امروز گسترش رسانه‌ها و امکان ایجاد ارتباط بین افراد در هر گوشه‌ای از کره زمین بسیار سهل‌تر و آسان‌تر از گذشته شده است. کمتر ممکن است نظر و یا سخنی گفته شود که نیاز به انعکاس جهانی داشته باشد و این امر برای آن مهیا نشود. هر اتفاقی چه این‌که سگی باشد که در خیابان توسط یک خودرو زیر گرفته شده و توسط سگی دیگر لاشه‌اش به کنار خیابان کشیده می‌شود تا خودرو‌های دیگری از روی آن عبور نکنند تا نگاه‌های خیره فلان آقای عالی مقام به سینه‌ فلان سرکار خانم گران‌قدر و یا همین افاضات هولوکاستی «محمود خان» سابق و تاییدات مقام محترم رهبری‌اش.

مجری برنامه از آقای ظریف می‌پرسد پس این چیست که در خود سایت رسمی رهبری ایران عنوان شده است هولوکاست یک افسانه است؟

در این دنیای به هم پیوسته امروز و با این شرایط چگونه است که به یک‌باره می‌توان سخنی را که بار‌ها گفته شده و برای آن کنفرانس‌ها و سمینار‌ها و جلسات برگزار شده و کلی آدم هم دعوت شده‌اند و آمده‌اند و سخن‌رانی کرده اند در رد یک واقعه به یک‌باره فراموش شود و در جهت عکس این بار ادعای متفاوت بیان شود و احتمالن دوباره کلی کنفرانس و سمینار و جلسه و دعوت یک سری آدم جدید که آقا این جنایت عظیم و هولناکی بوده است این هولوکاست.

????? ????? ???? ???? ??? ?? ???? ??????

در هشت سال گذشته بار‌ها مواضع جمهوری اسلامی در  رابطه با هولوکاست به صراحت بیان شده است. بارها نقد و بررسی و مورد اعتراض و یا تایید قرار گرفته است. اتحادیه اروپا و دولت امریکا در سخنان سخنرانانشان بارها این ادعا را محکوم کرده‌اند و در پاسخ هم، نظر و سخن مقامات و شخص رهبری نظام جمهوری اسلامی را شنیده‌اند که هم‌چنان در بر همان پاشنه سابق می‌چرخید که ادعای وجود هولوکاست سندسازیست به جهت تقویت جامعه اسراییلی و پیش‌برد اهداف آن، حتا مجری برنامه از آقای ظریف می‌پرسد پس این چیست که در خود سایت رسمی رهبری ایران عنوان شده است هولوکاست یک افسانه است، که جناب ظریف هم با آرامش جواب می‌دهند،

« آقا این یک نقصان در انتقال مفهوم از زبان فارسی به انگلیسی است، در این میان یک سری از مفاهیم از بین رفته و خوب منتقل نشده است»

بله بدون شک، وگرنه ایشان کجا و افسانه خواندن هولوکاست کجا، حال این که این همه سخنان و پیام مقام معظم رهبری و سخنان آقا محمود در سازمان ملل و پیام نوروزی و این‌ها کجا رفت و کجا ثبت شد خدا می‌داند. قطعن اینک دنیا حال و روز ملت ایران را بهتر می‌فهمد که چرا گاهی ساکن و بی‌حرکت و بی‌تفاوت می‌شوند نسبت به امور کشورشان، تغییرات سیاست‌های خلق‌الساعه در کشور ما گاهی آن‌چنان عجیب و غریب است که آدم فقط مبهوت می‌ماند و نگاه می‌کند، همانند همان نگاهی که مجری برنامه به آقای ظریف می‌انداخت مات و مبهوت، با چشمانی گشاد شده از حیرت، مجری گفت:

”  حال شما که به ایران بروید به ایشان می‌گویید که این ترجمه را اصلاح نمایند؟

ظریف هم گفت: بله حتمن به ایشان می‌گویم. بله حتمن خواهند گفت و حتمن هم تغییر خواهد کرد این ترجمه، مانده‌ام چه اتفاقاتی دارد می‌افتد.

2

در دنیای امروز هیچ چیز فراموش نمی‌شود، هیچ موجی میرا نمی‌شود، هیچ حرکت و رفتار و سخنی فراموش نمی‌شود. حال اگر قرار است با تقدس هولوکاست همه‌چیز به خیر و صلاح شود اما مردم ایران، از حقیقت، هیچ نخواهند گذشت اگر که هولوکاست و کشتار یهودیان بی‌گناه در جنگ جهانی دوم محکوم است اما با توجه به مظلومیت مردم ایران، ظلم مضاعفی که بر سر معامله سرمایه‌های این مردم در دنیا دارد انجام می‌شود نیز محکوم است.

عذابی که به جان و روان مردم در ایران در این سال‌ها روا داشته شده است، درد‌ها، محرومیت‌ها، محدودیت‌ها، نبود امکانات و اقدامات فرهنگی و اجتماعی، کم از هولوکاست ندارد در هزاره سوم

نیاز نیست تا دیگر اسلحه به جان مردم کشید تا کشتار دسته‌جمعی معنا شود، عذابی که به جان و روان مردم در ایران در این سال‌ها روا داشته شده است، درد‌ها، محرومیت‌ها، محدودیت‌ها، نبود امکانات و اقدامات فرهنگی و اجتماعی، کم از هولوکاست ندارد در هزاره سوم، مردمی که در شرایطی زندگی می‌کنند که حتا سطح و کیفیت زندگی‌شان از اروپا و امریکای قبل از جنگ جهانی دوم هم پایین‌تر است، نیاز ندارند که در کوره‌های آدم‌سوزی هیتلر بسوزند که سال‌هاست سوخته‌اند و می‌سوزند در پس اغماض و چشم‌پوشی و مصلحت‌اندیشی خودخواهانه دنیا در مقابل نظامی که حقایقش بدون نیاز به هیچ شرحی بر همگان آشکار است. مردم ایران با احترام به تمامی ساکنان این کره خاکی، آرامش خود و حق لذت بردن از زنده بودن و زندگی خود را می‌خواهند و روزی خواهند ستاند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,