شنبه, ۲۷ تیر ۱۳۹۴
26 August 2016
به علت عدم توافق کنگره

«بخشی از دولت فدرال ایالات متحده تعطیل شد»

۱۳۹۲ مهر ۰۹

خبر/ رادیو کوچه

با به پایان رسیدن فرصت تصویب لایحه بودجه در کنگره آمریکا، دولت فدرال این کشور برای اولین بار در ١٧ سال اخیر، تعطیل شد.

روز سە‌شنبه اول اکتبر روزنامه «دیلی‌تلگراف»، در شمارە اخیر خود نوشت، با پایان زمان قانونی تصویب بودجه و ناتوانی نمایندگان کنگره در دستیابی به توافق، دولت فدرال آمریکا تعطیل شد.

کاخ سفید با صدور بخشنامه‌ای به مراکز زیرمجموعه خود دستور توقف فعالیت تعداد زیادی از نهادهای دولتی را صادر کرده است. با اجرای این دستور، بیش از ٧٠٠ هزار کارمند بخش دولتی تا زمانی که نمایندگان کنگره بتوانند در مورد بودجه به توافق برسند، از کار بیکار می‌شوند.

amrika

آخرین بار که یک دولت فدرال در آمریکا تعطیل شده به ١٧ سال قبل و زمانی که «بیل کلینتون» نتوانست لایحه بودجه را در کنگره به تصویب برساند باز می‌گردد.

مجلس نمایندگان آمریکا که اکثریتی جمهوری‌خواه دارد، روز گذشته لایحه بودجه‌ای را به تصویب رساند که طرح «خدمات درمانی» مورد حمایت «باراک اوباما» رییس‌جمهور دموکرات آمریکا را یک سال به تعویق می‌انداخت. این لایحه با مخالفت «اوباما» مواجه شد و مجلس سنا نیز با اکثریت دموکرات، به این لایحه رای منفی داد.

رییس‌جمهور آمریکا روز گذشته تنها چند ساعت مانده به پایان مهلت قانونی، با صدور بیانیه‌ای از کنگره به خصوص نمایندگان جمهوری‌خواه خواست مسئولیت‌پذیر بوده و بودجه را به تصویب برسانند. با این حال دو طرف بر سر موضع خود باقی ماندند و با پایان مهلت قانونی دولت فدرال عملا وارد وضعیت تعطیلی شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , ,