Saturday, 18 July 2015
29 September 2023
نخست‌وزیر اسراییل

«حرف روحانی را باور نکنید»

2013 October 02

خبر/ رادیو کوچه

«بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر اسراییل، روز سه‌شنبه اول اکتبر در سخنرانی خود در سازمان ملل  نسبت به بمب هسته‌ای ایران هشدار داد.

نتانیاهو با نوکر  رهبر جمهوری اسلامی و دیکتاتور خواندن روحانی گفت احمدی‌نژاد گرگ در لباس گرگ بود اما روحانی گرگ در لباس میش است.

 وی می‌گوید میان اظهارات «روحانی» و اعمال ایران تناقض فراوان وجود دارد.  وی می‌گوید «روحانی» در نیویورک از دموکراسی ایران تمجید کرد اما در این کشور مخالفان سیاسی اعدام می‌شوند و تهران از کشتار در سوریه حمایت می‌کند.

به گفته «نتانیاهو»، ایران در چند سال گذشته در ۲۵ شهر دنیا حمله تروریستی انجام داده است. 

نتانیاهو حسن روحانی را به دروغگویی متهم کرده و گفت دلش می‌خواست بتواند حرف‌های او را قبول کند.

نخست‌وزیر اسراییل با اشاره به تاسیسات مختلف هسته‌ای ایران و به ویژه نیروگاه آب سنگین اراک همه آنها را نشانه خواست ایران برای دستیابی به بمب هسته‌ای دانست.

ntanyaho

او گفت که نمی توان به گفته های مسالمت جویانه آقای «روحانی» و دولت او اعتماد کرد زیرا واقعیت چیز دیگری است. نخست وزیر اسراییل با اشاره به سخنان آقای «روحانی» که ایران «هرگز در پی ساخت سلاح اتمی نبوده است»، گفت که ایران دست کم دو بار پنهانی مشغول ساخت تاسیسات هسته ای بود که دستش رو شد و پرسید اگر هدف برنامه ایران صلح آمیز است، چرا پنهانکاری کرده است؟

 نخست‌وزیر اسراییل گفت تنها راه بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته‌ای تحریم‌های سنگین و همراه با تهدید جدی نظامی است.

وی تحریم‌های آمریکا را ستود و آنها را کارساز دانست. وی انتخاب «روحانی» را نتیجه تحریم‌ها دانست.

«نتانیاهو» در ادامه برنامه هسته‌ای ایران را با برنامه کره شمالی مقایسه کرده و از جامعه جهانی خواست اشتباه مشابهی در مورد ایران مرتکب نشود.

«نتانیاهو» پیش از  این سخنرانی با «باراک اوباما» ملاقات کرده بود و خواستار ادامه فشار بر ایران شده بود.  «اوباما» طبق گزارش‌ها به نخست‌وزیر اسراییل گفته بود تحریم‌ها ادامه خواهد داشت مگر اینکه ایران گام عملی بردارد. اوباما بار دیگر بر گزینه نظامی هم اشاره کرده بود.

 «نتانیاهو» در سازمان ملل خواستار  توقف کامل برنامه هسته‌ای ایران شد. خروج همه اورانیوم‌های غنی‌شده، تعطیلی فردو و جلوگیری از رسیدن ایران به نقطه غیرقابل بازگشت از جمله خواسته‌های نخست‌وزیر اسرائیل در سازمان ملل است.

نخست‌وزیر اسراییل گفت اگر اسراییل تنها هم بماند از خود در برابر ایران دفاع خواهد کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , 

۱ Comment


  1. تهمورث
    1

    حضرتی نتانیاهو هر چند یکبار با تکرار اینکه تا شش ماه دیگر ایران صاحب بمب اتم خواهد شد سعی در انحراف اذهان از نابسامانیهای دولتش در اسرائیل است. ایشان هم مثل احمدی نژاد در دایره بگم بگم گرفتار شده. بر اساس نوشته های رسانه های اسرائیلی ایشان با خرج بیهودهای که صرف سیستم امنیتی مینمایند عملن در صدی از مردم را به خط فقر رانده اند و یادمان باشد ایشان میگویند که میخواهند با فلسطینی ها صلح کنند ولی در همان حال از نبود شریکی فعال بنام احمدی نژاد سخت دلگیرند چون هر زمان اشخاص واقع بین در اسرائیل لزوم صلح با فلسطینی ها را احساس و خواستند عملی واقعی بجا آورند این جمهوری اسلامی و شرکای آنه بنام حماس بودند که بسمت تند روهای اسرائیلی لبخند ملیح و سپس کار شکنی نمودند. جناب نتانیاهواگر واقعن میخواهید به مردم اسرائیل خدمت نمائید اینقدر حیدر حیدری نکنید چون سیاستمداران تند رو در ایران و اسرائیل و غزه باندازه کافی دلیل برای کار شکنی در روند صلح دارند.لبخند آوردن بر چهره انسانها آنقدر لذت بخش است که توصییفی بر آن نیست. موفق باشید.