Saturday, 18 July 2015
24 November 2020
در کنفرانس نفت و پول

«اظهار امیدواری مدیر عامل توتال برای بازگشت به ایران»

2013 October 02

خبر/ رادیو کوچه

«کریستوف دمارژری»، مدیر عامل شرکت نفتی توتال فرانسه اظهار امیدواری کرده است که با لغو تحریم‌های نفتی غرب، این شرکت به ایران بازگردد.

خبرگزا‌ری «فرانسه» سه‌شنبه ۹ مهرماه گزارش داد که آقای «دمارژری» در کنفرانس «نفت و پول» که هر ساله در لندن برگزار می‌شود، اظهار امیدواری کرده است که با لغو تحریم‌های نفتی غرب، این شرکت به ایران بازگردد.
وی در ادامه افزوده است، که «امروز ممنوعیت‌هایی (علیه ایران) وجود دارد، این ممنوعیت‌ها برای هر کسی معتبر است. البته باید تحریم‌ها برداشته شود و ما منتظر لغو این موانع در کوتاه‌ترین زمان ممکن هستیم.»

total

مدیر عامل شرکت توتال در حالی ابراز امیدواری کرد که تحریم‌های ایران هرچه زودتر برداشته شود، که «بیژن نامدار زنگنه» وزیر نفت ایران یک روز پیش از این  اعلام کرده بود، شرکت‌های خارجی مایل به بازگشت به ایران هستند و گفته بود که آنها تماس‌هایی دارند و همه علاقمند هستند همکاری تنگاتنگ و موفقی را با شرکت نفت پس از برداشتن فشارهای تحمیلی داشته باشند.

وزیر نفت ایران درباره تلاش‌های کاهش و رفع تحریم نفتی گفته بود: که به دستگاه دیپلماسی ایران کمک کردیم و اصل کار در دستگاه دیپلماسی کشور و در تصمیم گیری کلان نظام است که در جهت حداکثر کردن مصالح کشور قطعن پیش می‌رود و «خیلی به آینده امیدوارم.»

مدیر عامل شرکت غول نفتی فرانسوی همچنین گفته است که ما مجبوریم شرایط قراردادی را مذاکره کنیم و مانند هر کشور دیگری شرایط قراردادی میان ایران و ما بر پایه وضعیت برد-برد خواهد بود.

وی همچنین بیان کرده، که ما می‌خواهیم شریک بلندمدتی برای ایران باشیم و ما نگرش بلندمدتی برای معاملات با چشم‌اندازی بلندمدت در ایران داریم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,