Saturday, 18 July 2015
27 January 2021
دولت آمریکا همچنان نیمه تعطیل

«جلسه سران کنگره با اوباما بی‌نتیجه بود»

2013 October 03

خبر/ رادیو کوچه

«باراک اوباما» رییس جمهوری آمریکا و معاونش «جو بایدن» با سران کنگره جلسه‌ای در کاخ سفید برای بیرون آمدن از بن بست تعطیلی دولت آمریکا تشکیل دادند که بدون نتیجه به پایان رسید.

در این جلسه «باراک اوباما»، رییس جمهوری آمریکا و معاونش «جو بایدن»، میزبان «جان بینر»، رییس مجلس نمایندگان، «نانسی پلوسی»، رهبر حزب دمکرات در مجلس نمایندگان، «هری رید»، رهبر دمکرات‌ها در سنا و همتای جمهوری‌خواهش، «میچ مکانل» بودند.

سران دولت و کنگره جمع شده بودند تا به راه حلی برای تامین بودجه دولت آمریکا برسند.

جمهوری خواهان که مخالف طرح بیمه خدمات درمانی آقای «اوباما» هستند می خواهند اجرای این طرح برای یک سال به تعویق بیافتد تا در ازای آن، بودجه دولت را تصویب کنند. دموکرات ها اما به پشتیبانی طرح رییس جمهوری حاضر به پذیرش این معامله نیستند.

boehner

سایت شبکه «بی‌بی‌سی» در رابطه با این جلسه که روز پنج‌شنبه سوم اکتبر پشت درهای بسته انجام شد، نوشته است. جان بینر، جلسه را ترک کرد و دمکرات ها را متهم کرد که «مذاکره نمی‌کنند.»

«نانسی پلوسی» هم در مقابل جمهوری‌خواهان را متهم کرد که در بحث مربوط به بودجه «جای دروازه را عوض می‌کنند.»

«هری رید» هم حرف چند روز اخیرش را تکرار کرد و گفت که دمکرات‌های کنگره و رییس جمهوری بر سر قانون بیمه خدمات عمومی معامله نمی‌کنند.

طرح بیمه خدمات درمانی همگانی، از اصلی ترین طرح های آقای «اوباما» در زمان تبلیغ در دور اول و دوم ریاست جمهوری‌اش بود و کوتاه آمدن از آن می‌تواند برای دمکرات‌ها عواقب بدی در انتخابات بعدی داشته باشد.

این طرح آقای «اوباما» بعد از تصویب در دو مجلس قانونگذاری آمریکا لازم الاجرا شد و بعدا به شکایت جمهوری‌خواهان به دیوان عالی آمریکا رفت و در آنجا این قانون مطابق با قانون اساسی آمریکا شناخته شد.

دمکرات‌ها همین موضوع را دلیل کافی می‌دانند برای اینکه این قانون باید اجرا شود و برسر آن معامله نمی‌کنند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd8120425 Sildenafil