Saturday, 18 July 2015
19 October 2021
شاد و تندرست

«قلعه‌نویی بازنده‌ای که سربلند نبود»

2013 October 05

اکبر ترشیزاد/ رادیو کوچه

جریان تصادف مهدی کریمیان و حواشی که پس از آن اتفاق برایش پیشامد کار را به جاهای باریک کشانده است و سبب شده تا مسوولان باشگاه تراکتورسازی جریمه ۴٠٠ میلیونی را برای این بازیکن در نظر بگیرند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

ظواهر ماجرا چنین نشان می‌دهد که کریمیان نه تنها تصادف نکرده و یا با اتومبیل دیگری برخورد نداشته بلکه فرد دیگری هم درگیر آن ماجرا نبوده است و طبق شنیده‌های موثق گویا تنها دلیل این پیشامد حالت غیرعادی این بازیکن در هنگام رانندگی بوده است. در حالی که کریمیان تا این لحظه از ارایه مدارک و شفاف‌سازی خودداری کرده است، مسوولان باشگاه تراکتوری‌سازی نیز دوست ندارند بیشتر از این از اطلاعاتی که به دست آورده‌اند پرده بردارند چرا که در این‌صورت احتمال دارد شرایط برای این بازیکن سخت‌تر شده و پای کریمیان به دادگاه و مراجع قضایی باز شود.

—————————————————————

در حالی که هر ساله میلیاردها تومان بودجه صرف رشته‌هایی می‌شود که نه تنها افتخاری نصیب ورزش کشور نمی‌کنند بلکه همواره از مسوولان و مردم طلب‌کار هم هستند، مدال‌آور پارالمپیکی کشورمان که در المپیک ناشنوایان به مدال نقره رسیده بود اینک به خاطر گذران زندگی‌اش مجبور است سیگار بفروشد.

«سجاد پیرآقا یارچمن» جوان ٢١ ساله اهل تبریز که مدال نقره پرتاب دیسک رشته دومیدانی را برای کشورمان کسب کرده به خاطر مشکلات مالی و نداشتن شغل مجبور شده است در یکی از میادین شهر تبریز سیگار فروشی کند. او در گفت‌وگو با خبرنگاران تاکید کرده که از سوی بهزیستی حمایت نمی‌شود و به خاطر کسب مدال در المپیک ناشنوایان نیز تاکنون حتا یک ریال به عنوان پاداش دریافت نکرده است.

a1

این ورزشکار می‌گوید:

«هیچ مسوولی چه در سطح ملی و چه در سطح استانی تقدیری از من نکرده است، حتی هزینه‌های جاری تمریناتم را هم نمی‌دهند. فدراسیون هیچ توجهی به ما نمی‌کند، افراد سالم میلیون‌ها تومان جایزه می‌گیرند ولی انگار ما ناشنوایان آدم نیستیم که کسی بخواهد از ما تقدیر کند، من پرچم ایران را در المپیک به اهتزاز در آوردم و برای این مملکت افتخار کسب کرده‌ام ولی کسی از من تشکر و تقدیر نکرد.»

او می‌گوید هزینه تمریناتش را نیز از راه همین سیگارفروشی تامین می‌کند و تمام آرزویش این است که حداقل یک دکه برای سیگارفروشی داشته باشند تا در سرما و زیر برف و باران به همراه پدرش اذیت نشوند.

—————————————————————

بدون شک حذف تیم استقلال تهران در نتیجه‌ی دو بازی رفت و برگشت با نماینده‌ی کره‌جنوبی، یک بازنده‌ی بزرگ داشت که می‌توانست بازنده‌ای سربلند باشد اما نبود و او کسی نیست به غیر از امیر قلعه‌نویی. این مربی که حالا دیگر همه خوب می‌دانند از تنها چیزی که خوشش نمی‌آید و آنرا هرگز برنمی‌تابد، انتقاد از شیوه‌ی مربی‌گری و منش اخلاقی‌اش است، در دو هفته‌ی اخیر، هم در زمین چمن و هم در بیرون از آن بازی را باخته است. قلعه‌نویی کار را تا جایی پیش برد که با طرح اتهام بر علیه بهترین و تواناترین گزارش‌گران حال حاضر فوتبال کشور یعنی عادل فردوسی‌پور و مزدک میرزایی تمام تلاش خود را کرد که صداو سیما در بازی برگشت از محمدرضا احمدی استفاده کند، کسی که هیچ‌کس، حتا طرفداران دوآتشه استقلال نیز در استقلالی و رنگی بودن گزارش‌هایش شکی ندارند. اما چه سود که گزارش ضعیف این گزارش‌گر بی‌سواد، که در طول نود دقیقه مسابقه به جز مجیزگویی از مربی استقلال و وارونه نشان دادن آنچه در زمین می‌گذشت کار دیگری انجام نمی‌داد نیز مفید فایده نبود و بی‌دانشی و عمل‌کرد ضعیف مربی استقلال در زمین سفت کره‌جنوبی، به سوی خودش بازگشت. استقلال چه در سئول و چه در تهران حرفی برای گفتن نداشت و با وجود برخورداری از مهره‌های بزرگ و بازیکنان میلیاردی در عمل اسیر قدرت تاکیتکی و تکنیکی مربی و بازیکنان حرفه‌ای حریف شد. حالا باید منتظر نشست و دید این بار ژنرال خودخوانده‌ی آبی‌ها چه توجیهی برای بازی ضعیف و حذف تاسف‌بار آخرین نماینده‌ی ایران در باشگاه‌های آسیا دارد.

a2

—————————————————————

وزارت ورزش و جوانان اعلام کرده که فدراسیون کشتی پنج میلیارد تومان بدهی دارد و بخش زیادی از آن مربوط به خرید تشک کشتی بوده و فدراسیون هم گفته به یک شرکت داخلی بدهکار است. این در حالی است که مشخص نیست تشک‌های خریداری شده در کجا استفاده شده‌اند، چون برخی از روسای هیات‌های مطرح کشتی می‌گویند در یک سال اخیر هیچ تشکی به آنها داده نشده است.

پس از ارایه‌ی گزارش دفتر نظارت و ارزش‌یابی وزارت ورزش و جوانان از عملکرد فدراسیون کشتی، مشخص شد که این فدراسیون چند صد میلیون بابت خرید تشک بدهکار است. سخنگوی فدراسیون کشتی به خبرنگاران گفته است:

«برای خرید تشک چیزی حدود ۵٠٠ میلیون تومان بدهکاریم که البته مقداری از آن پرداخت شده و مابقی را هم پرداخت خواهیم کرد.»

او اظهار کرده است که این تشک‌ها را به هیات‌های کشتی استان‌ها و شهرستان‌ها داده‌اند اما روسای هیات‌های کشتی موضوع گرفتن تشک از فدراسیون را رد می‌کنند، برای نمونه محسن حلوایی رییس هیات کشتی استان قم می‌گوید که نزدیک ۴٠ ماه است که فدراسیون یک ریال پول هم به آنها نداده است و هم‌چنین علی بامشکی رییس هیات کشتی خراسان رضوی هم گفته است که در طول یکسال و نیم گذشته نه پول و نه تشک از فدراسیون دریافت نکرده‌اند. شماری دیگری از هیات‌های استانی نیز تایید کرده‌اند که مبلغی از فدراسیون دریافت نکرده‌اند.

اما سوال اینجاست که آیا اصلن این تشک‌ها خریداری شده‌اند و یا خیر و اگر خریده شده‌اند قیمت آن چقدر بوده است و به کجا داده شده‌اند؟

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , ,