Saturday, 18 July 2015
28 November 2020
خواست برخی از شهروندان هراتی

«نمایندگی‌های سیاسی خارجی را از مناطق مسکونی دور کنید»

2013 October 04

خبر/ رادیو کوچه/ بخش افغانستان

​​

برخی از شهروندان ولایت هرات از وجود نمایندگی‌های سیاسی درمناطق مسکونی ابراز نگرانی می‌کنند و روز ۵شنبه ۱۱ میزان (مهرماه) با یک تجمع مسالمت آمیزخواهان نقل مکان نمایندگی کنسولگری هند ازمنطقه مسکونی به جای دیگری شدند.

در جریان ده سال گذشته همواره بعضی از گروه‌های شورشی با حمله بر نمایندگی‌های سیاسی کشورهای خارجی در هرات زیان‌های مادی و جانی زیادی را برشهروندان وارد نمودند.

چندی قبل بر اثر حمله گروهی ازانتحارکنندگان بر کنسولگری آمریکا بیش از ۶ تن کشته و تعدادی مجروح بر جای گذاشت. اما حالا شهروندان هرات مدعی‌اند که زندگی در کنار نمایندگی‌های سیاسی دیگر امن نیست و دولت باید برای نقل مکان این نمایندگی‌ها تصمیم جدی بگیرد.

گفته می‌شود نمایندگی‌های سیاسی پاکستان و هند وایران هم اکنون در مجاورت ساختمان‌های مسکونی و محل عبور و مرور شماری از عابرین پیاده قرار گرفته است، که در صورت وقوع کدام حمله از جانب گروه‌های شورشی بیشترین خسارت به مردم ملکی اطراف این دفاتر خواهد رسید.

 «سید محمد ناصریوسفی» رییس نمایندگی ارتباط خارجه ولایت هرات به رسانه‌ها گفته است که تلاش دارند تا مکان‌های مناسبی را برای برخی از نمایندگی‌های سیاسی کشورهای منطقه و جهان که در بین خانه‌های مسکونی قرار گرفتند را جستجو کنند.

ولایت هرات ازجمله ولایت‌های مهم تجارتی در کشور به حساب می‌آید، که هم اکنون نماینده گی‌های سیاسی کشورهای ایران، امریکا، پاکستان، هندوستان و ترکمنستان دراین ولایت فعالیت دارند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,