Saturday, 18 July 2015
29 October 2020
به یاد قربانیان کشتی غرق شده مهاجران

«یک روز عزای عمومی و یک دقیقه سکوت در ایتالیا»

2013 October 05

خبر/ رادیو کوچه

در پی غرق شدن یک کشتی حامل مهاجران غیرقانونی در نزدیکی جزیره ایتالیایی «لامپه دوزا » در دریای مدیترانه، تا بحال ۱۱٣ جسد از آب گرفته شده که سه کودک و دو زن باردار در میان آنها هستند و تصور می‌رود شمار تلفات این سانحه به ۳۰۰ نفر افزایش یابد.

روز جمعه چهارم اکتبر در حالی که در ایتالیا در سوگ قربانیان حادثه غرق شدن کشتی حامل پناهجویان در جنوب این کشور یک روز عزای عمومی اعلام شد، و در مدارس یک دقیقه سکوت کردند، تلاش‌ها برای یافتن مفقودین این حادثه از سرگرفته شده است.

به گفته شهردار «لامپه دوزا» این کشتی حدود ۵۰۰ سرنشین از کشورهای اریتره، غنا و سومالی داشته است که تا کنون ۱۵۵نفر از سرنشینان این کشتی نجات یافته اند.

italy_ship

«آنجلینو آلفانسو»، وزیر کشور ایتالیا پس از دیدار از جزیره «لامپه دوزا» از دستگیری ناخدای این کشتی که یک تونسی ۳۵ ساله است خبر داد و گفت که او در آوریل گذشته از ایتالیا اخراج شده بود.

«پاپ فراچسکو»، رهبر کاتولیکهای جهان نیز وارد شهر «اسیزی»، در مرکز ایتالیا شد، و پس از دیدار و دلجویی از تعدادی از معلولان، به حادثه غمبار روز پنجشنبه در جزیره لامپدوزای ایتالیا اشاره کرد، و با شرم‌آور خواندن آن واقعه اعلام کرد که امروز روز اشک و ماتم است.

او همچنین بی تفاوتی در قبال وضعیت کسانی که از گرسنگی و بردگی می گریزند و برای آزادی با مرگ دست و پنجه نرم می کنند را تقبیح کرد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , 

۱ Comment

  1. 1

    wh0cd9001117 site inderal buy bentyl tetracycline no prescription ventolin zoloft buy stromectol online advair