Saturday, 18 July 2015
22 October 2020
با اعلام بازنشسته‌گی یک روزنامه نگار

«بیژن فرهودی هم با صدای آمریکا خدا حافظی کرد»

2013 October 08

خبر / رادیو کوچه

«بیژن  فرهودی» یکی از روزنامه‌نگاران پرسابقه شاغل در «صدای آمریکا» امروز دوشنبه پیش از ظهر با اعلام بخش نیروی انسانی، با بازنشسته‌گی به هم‌کاری خود با صدای آمریکا پایان داد.

بنابر گفته برخی در این رسانه، این بازنشسته‌گی در پی اعمال فشار از سوی مدیریت بوده است. آقای فرهودی پیشتر در دفتر لندن صدای آمریکا مشغول به کار بود. این دفتر بنابر اعمال انقباض های مالی و کاهش بودجه باید تعطیل می‌شد. پس از بازگشت آقای فرهودی به واشینگتن بنابر نظر مدیریت وی باید با شیوه تازه پیشنهادی با این رسانه هم‌کاری می‌کرد که این موضوع مورد توافق این خبرنگار نبود و روز هفتم اکتبر پس از جلسه‌ای با «ستاره درخشش» از مدیران ارشد بخش فارسی او با پذیرش بازنشسته‌گی به کار خود با صدای آمریکا پایان داد.

گفته می‌شود مراحل اداری بازنشسته‌گی وی در ظرف ساعت‌های اداری روز دوشنبه انجام پذیرفت و به طور رسمی به ادامه کار آقای فرهودی با صدای آمریکا پایان داده شد.

بیژن فرهودی امروز به هم‌کاران خود در حین خداحافظی گفته بود، به دلیل نقل مکان از آمریکا و اقامت چند ساله‌اش در انگلیس مجبور بوده است همه پیشنهاد‌های کاری دیگر را رد کند و لذا مجبور به پذیرش بازنشسته‌گی شده است.

20131007_Bizhan-Farhidi_RK

بیژن فرهودی از پدری کرد و مادری مشهدی در شهر تهران متولد شد . در سال ۱۹۷۵ میلادی برای ادامه تحصیل به آمریکا آمد و در رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه «جورج میسون»  فارغ التحصیل شد و از آوریل ۱۹۸۰ همکاری خود را با صدای آمریکا آغاز کرد.این روزنامه‌نگار در طول فعالیت  رویدادهای ورزشی، سیاسی و اقتصادی را پوشش داده است  و  هم‌چنین برای مدتی  سر دبیری ارشد این رسانه را نیز برعده داشته است.

بیشتر بخوانید:

«محمد منظرپور سردبیر صدای آمریکا شد»«محمد منظرپور سردبیر صدای آمریکا شد»

«سردبیر صدای آمریکا برکنار شد»«سردبیر صدای آمریکا برکنار شد»
«پایان هم‌کاری رودابه بختیار با صدای آمریکا»«پایان هم‌کاری رودابه بختیار با صدای آمریکا»

«احمد باطبی از صدای آمریکا رفت»«احمد باطبی از صدای آمریکا رفت»

«قطع هم‌کاری دو نفر دیگر با صدای آمریکا»«قطع هم‌کاری دو نفر دیگر با صدای آمریکا»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , 

۱ Comment


 1. محسن
  1

  دوستان؛ نوشتتون پره از غلط!
  بازنشسته‌گی = بازنشستگی
  انقباظ‌های مالی = انقباض های مالی
  هم‌کاران = همکاران
  خدا حافظی = خداحافظی
  واشینگتن = واشنگتن

  ویراستار خبری ندارید مگه!