Saturday, 18 July 2015
26 November 2020
والی بلخ

«نیروهای امنیتی توان تامین امنیت را پس از سال ٢٠١۴ دارند»

2013 October 08

احمدنوید پویان/ رادیو کوچه/ بخش افغانستان

 

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

«عطا محمد نور» والی بلخ که در همایشی تجلیل از بیست و سومین سال روز اتحاد «جمهوری فدرال آلمان» در شهر «مزارشریف» صحبت می کرد، گفت: «آزادی در اکثریت کشور های که پا به عرصه نوین زندگی سیاسی گذاشتند، از برکت جهاد مردم افغانستان است».

3

 آقای نور بیان داشت: «جامعه جهانی نباید افغانستان را پس از سال ٢٠١۴ میلادی تنها بگذارد و اجازه ندهند تا افغانستان یک بار دیگر به سرنوشت دهه ای ٧٠ خورشیدی برگردد.  زیرا مردم افغانستان نیازمند هم کاری های جامعه جهانی پس از بیرون شدن نیروهای نظامی بین المللی از این کشور می باشند».

والی بلخ هم چنان از جامعه جهانی خواستار تقویت، ظرفیت سازی و تجهیز نیروهای امنیتی افغان پس از سال ٢٠١۴ میلادی گردید و از توانایی تامین امنیت افغانستان توسط نیروهای ارتش ملی این کشور خبرداد.

1

گفتنی است که مراسمی به منظور تجلیل و گرامی داشت از بیست و سومین سالروز اتحاد «جمهوری فدرال آلمان» در کنسولگری این کشور در شمال افغانستان برگزار شد.

 در این همایش «عطا محمد نور والی بلخ»، «ژنرال یورگ فولمر» فرمانده آیساف در حوزه شمال، شماری از مسوولان نظامی افغان، مقام های محلی ولایت «بلخ» و «جوزجان» و برخی از مسوولان نهاد های جامعه مدنی شرکت کردند.

2

«آلمان» هم اکنون پنج هزار سرباز در افغانستان دارد که مصروف انجام وظایف نظامی در این کشور می باشند.
با آنکه بعد از ٢٠١۴ میلادی کشور های عضو سازمان ناتو با حضور نظامی خود در «افغانستان» پایان میدهند اما «آلمان» می گوید که بعد از این مدت هم بیش از ٨٠٠ سربازش در افغانستان باقی خواهد ماند که در بخش آموزش و پرورش نیروهای افغان مصروف خواهند بود.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , ,