Saturday, 18 July 2015
19 January 2021
سوت

«مردی برای تمام فصول»

2010 February 22

محمدرضا/رادیوکوچه

mohammadreza@koochehmail.com

وقتی سوت پایان بازی تیم ملی ایران و عربستان به صدا در‌آمد اکثر مردم دوست داشتند علی دایی مثل زمان بازیگری خود از تیم ملی کنار بکشد و هدایت تیم ملی را به شخص دیگری واگذار کند.

اما علی دایی که مثل همیشه اعتقاد به کار خود داشت خیلی محکم در مقابل آماج حملات از سوی خبرنگاران ریز و درشت ایستاد و اعلام کرد استعفا نمی‌دهد و معتقد است این تیم را هنوز می‌تواند موفق کند.

فایل صوتی را از اینجا بشنوید

 

فایل را از این جا دانلود کنید

در آن روزها هر خبرنگاری هم که تا حالا قلم به دست نشده بود به خود جرات انتقاد از شهریار فوتبال ایران را می‌داد و برعلیه آقای‌گل جهان مطلب می‌نوشت تا بالاخره علی دایی که در اکثر کشورها فوتبال ایران را با نام او می‌شناسند به بدترین شکل ممکن از فوتبال ملی ایران کنار رود.


روزها می‌گذشت و دایی لب به سخن نمی‌آورد و هیچ کس از اهالی فوتبال از علی دایی خبری نداشت، تا در شرایط ناگوار پرسپولیس که در منحنی کاملن سینوسی قدم برمی‌داشت حاج حبیب کاشانی، مرد محبوب مدیریت پرسپولیس نام علی دایی را به عنوان گزینه سرمربیگری ارتش سرخ مطرح کرد.

بازهم خیلی‌ها که در ناکامی‌های فوتبال ایران سهیم بودن و تمامی آن باخت‌های فوتبال ملی را گردن او انداخته بودند از ورود دایی به گود رقابت ترس داشتند سنگ پرانی‌هایی می‌کردند تا دایی نتواند بار دیگر وارد فوتبال ایران شود، مبادا دست افرادی رو شود که نباید رو می‌شد.

علی دایی طراوت و شادابی را به فوتبال پرسپولیس برگردانده است و در تک‌تک بازیکنان اشتیاق و میل به بردن را می‌توان دید.

اما حبیب کاشانی مرد با درایت پرسپولیس بود که علی دایی را به خانه خود برگرداند تا دایی هم چون زمان بازیگری اش که از پیراهن سرخ به تمامی افتخارات فوتبال نایل شد بازهم در جامه مربیگری این تیم به روزهای اوج خود بازگردد.
دایی به فوتبال برگشت تا تمامی ناکامی‌های دوران ملی خود را جبران کند. درست مثل زمانی که با سایپا در دوران شدید انتقادهای بعد از جام جهانی شروع به کار کرد و در اولین سال مربیگری خود اولین قهرمانی سایپا را توانست رقم زد.

اکنون دایی پنجمین برد پیاپی خود را جشن می‌گیرد و حالا کمتر کسی هست که از وی انتقاد کند. دایی سه برد خارج از خانه را بدست اورده است و برنده دربی‌ای بوده که شش تساوی پیاپی حاصل 3 سال مسابقه این دو تیم بوده است.

علی دایی طراوت و شادابی را به فوتبال پرسپولیس برگردانده است و در تک‌تک بازیکنان اشتیاق و میل به بردن را می‌توان دید.

ابراهیم شکوری در دفاع چپ به پختگی کامل رسیده است.کلاه کج شرایط خوبی دارد و دیگر نوسان در بازی های مختلف ندارد. کریم باقری بعد از مصدومیتش دوباره احیا شده و مثل کریم سالهای قبل بازی می‌کند. محسن خلیلی ما را یاد سال قهرمانی پرسپولیس می‌اندازد و دوباره بعد از آن مصدومیت شوم در آمادگی قابل قبولی به سر می‌برد. هادی نوروزی و حسین بادامکی که بیشترین انتقاد هواداران بر روی ان‌ها بود حالا از خوب‌های پرسپولیس  شده‌اند و نبودشان کاملن به چشم می‌آید.

دایی پرسپولیس را از نظر امادگی و شرایط روحی روانی متحول کرده است و این تنها مطلبی است که انکار آن در این روزها محال است، به طوری که ناصر ابراهیمی و دیگر مربیان سال‌های دور فوتبال ایران که چند سالی هست که در مورد تمام مریبان پرسپولیس بد می‌گویند هم ، از تیم دایی نمی‌توانند ایرادی بگیرند و فقط تعریف و تمجید می‌کنند.

فراموش نکنید علی دایی نه در انتخاب بازیکنان نقش داشته است  و نه در اردوهای فصل پیش حضور داشته، پس می‌توان به پرسپولیس روزهای آینده و فصل بعد بیش از پیش امیدوار بود.از این اسطوره فوتبال ایران حمایت کنیم و یک به یک سرمایه‌های ملی خود در فوتبال را به باد فنا نسپاریم.

دایی نه دوپینگی است و نه سیاسی. دایی مرد ورزش است. دوستش داشته باشیم.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , ,