Saturday, 18 July 2015
04 July 2020
وزیر اطلاعات دولت رفسنجانی

«سعید امامی مدیر موفق و خوبی بود»

2013 October 12

خبر/ رادیو کوچه

«علی فلاحیان» وزیر اطلاعات دولت «رفسنجانی» در مصاحبه‌ای که جمعه شب نوزدهم مهر ماه از شبکه سه تلویزیون جمهوری اسلامی پخش شد، خود را شاگرد «بهشتی» و «قدوسی» خواند و گفت که زیر نظر آنها درس خوانده، با آنها در ارتباط بوده و آنها او را میشناختند.

«علی فلاحیان» در این مصاحبه در مورد دادگاه میکونوس گفت: «تنها چیزی که این دادگاه به آن استناد می‌کرد شهادت ضد انقلابی به نام مصباحی بود که فرار کرده بود. بعد از او هم بنی‌صدر آمد و صحبت‌هایی انجام داد. از این دست اتفاقات زیاد افتاده است. مثلن در مورد دادگاه آمیا که در اواخر دوره من اتفاق افتاد، اسراییلی ها اصرار داشتند که ایران مسئول این حادثه است.»

falahyan

وزیر اطلاعات دولت «هاشمی» با انقلاب بچه‌ها نامیدن دوم خرداد ٧۶، در پاسخ به این سوال که آیا این صحبت که برخی می‌گویند دوم خرداد ٧۶ حاصل فضای بسته سیاسی بود را قبول دارید، گفت: «بعضی‌ها هم می‌گویند دوم خرداد حاصل باز بودن فضا بود. اگر روزنامه‌های آن زمان مثل سلام و کیهان را ببینید متوجه می‌شوید که آزادانه همه چیز دولت را زیر سوال می‌بردند. بعضی‌ها می‌گویند آزادی زیادی که وجود داشت باعث اتفاق دوم خرداد بود. در آن زمان که این اتفاق افتاد، بحث تینیجرها مطرح بود. نسل سومی‌های انقلاب آمدند و پدر و مادرهای خود را پای صندوق بردند و دوم خرداد شکل گرفت و به نوعی انقلاب بچه ها اتفاق افتاد. البته از قبل یک کار دراز مدت روی این بچه ها انجام شده بود.»

«فلاحیان» در بخش دیگری از مصاحبه تلویزیونی خود در واکنش به این سوال که نظر صریحتان در مورد «سعید امامی» چیست، اظهار داشت: «سعید امامی در زمان ما مدیر موفق و خوبی بود اما در بعدها و در شرایطی که دیگر در وزارت اطلاعات مسولیتی نداشت، متهم شد که در پرونده قتل‌های زنجیره‌ای  دست دارد.»

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , ,