Saturday, 18 July 2015
20 October 2021
با رای کنگره

«دولت آمریکا بازگشایی شد»

2013 October 17

خبر/ رادیو کوچه

کنگره آمریکا پس از شانزده روز بحران مالی در آن کشور و دست‌نیافتن به توافقی برای پایان دادن به آن در نهایت، به طرح رهبران دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه برای تصویب افزایش سقف استقراض دولت و همچنین تمدید بودجه دولت رای داد.

این طرح چهارشنبه شب به وقت محلی با ۸۱ رای موافق در برابر ۱۸ رای مخالف به تصویب سنای آمریکا رسید و درست پیش از آنکه مهلت قانونی برای بازپرداخت بدهی‌های دولتی در روز پنج‌شنبه (به وقت آمریکا) به پایان برسد، تصویب شد.

این طرح ساعاتی مانده به ضرب‌الاجل افزایش سقف استقراض دولت، به کاخ سفید اجازه داد حدود ۱۷ تریلیارد دلار بیشتر قرض بگیرد.

دولت آمریکا تا ساعت ۱۱:۵۹ پنج‌شنبه‌شب فرصت داشت که سقف مجاز استقراض را افزایش دهد و اگر تا آن‌زمان کنگره چنین مجوزی به کاخ سفید نمی‌داد، آمریکا از بازپرداخت بدهی‌هایش باز می‌ماند.

us

این طرح با توافق رهبران دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در مجلس سنای آمریکا برای پایان‌دادن به بن‌بست ایجاد شده در بودجه ایالات متحده و افزایش سقف استقراض مجاز دولت به رای گذاشته شد.

طی روزهای گذشته رهبران دمکرات‌ها و جمهوری‌خواهان در سنا، به مذاکره نشسته بودند تا برای برون‌رفت از این بحران راهی بیابند.

در نهایت روز چهارشنبه «هری رید» رهبر اکثریت دمکرات در سنا و «میچ مک کانل» رهبر جمهوری خواهان اعلام کردند که بر اساس طرحی که بر سر آن به توافق رسیده‌اند، منابع مالی دولت «باراک اوباما» تا ۱۵ ژانویه و منابع بازپرداخت سررسید بدهی‌های دولتی تا ۷ فوریه تامین خواهد شد.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , ,