Saturday, 18 July 2015
21 September 2020
در سکوت کامل رسانه‌های خبری داخل

«فرمانده پیشین اطلاعات سپاه مریوان به دار آویخته شد»

2013 October 18

خبر/ رادیو کوچه

سه عضو گروه موسوم به «هیوا تاب» در سکوت کامل رسانه‌های خبری داخل در تهران به دار آویخته شدند.

«هیوا تاب» فرزند عبداله بگ، معروف به «هیوا عبداله خان» فرمانده پیشین اطلاعات سپاه مریوان، همراه با دو تن دیگر با نام‌های «حمید داباشی» و «علی قادریان» اعدام شده‌اند. این سه از اعضای گروهی بودند که در کردستان، به گروه «هیوا تاب» شناخته می‌شد.

«هیوا تاب» و چندین تن از اعضای باند وی، ٢۶ مهرماه سال ١٣٨٨ بازداشت و چند روز قبل در تهران اعدام شدند.

همزمان با بازداشت هیوا تاب در مریوان، تعدادی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران از جمله «سردار نورالهی» فرمانده سپاه بیت المقدس و «سردار عباسیان» رییس اطلاعات سپاه بیت المقدس از مناصب خود برکنار شده بودند.

1

به گفته ساکنان منطقه مریوان، باند «هیوا تاب» در کشتار کولبران کرد، گروگان‌گیری، قتل، قاچاق و خرید و فروش مواد مخدر و شکنجە زندانیان سیاسی دست داشته‌اند.

شهروندان منطقەی مریوان معتقدند، باند هیوا تاب طی سال‌های ١٣٨۴ تا ١٣٨٨ در شهرهای مختلف کردستان و بویژه مریوان و سروآباد با روش‌های گوناگونی به اذیت و آزار شهروندان کرد دست زدە بود و تمامی این اقدامات نیز با اطلاع و دستور سپاه انجام گرفته است.

هیوا تاب ۴۴ ساله و در سال ۱۳۶۳ به عضویت سپاه پاسداران ایران درآمده بود.

اجساد این سه تن روز جمعه، ١٩ مهرماه ۱۳۹۲ در گورستان «دارسیران» مریوان دفن شده است. پایگاه خبری و تحلیلی روز به نقل از یک منبع موثق محلی نوشته است، خانواده وی قصد داشته‌اند تا جنازه‌اش را در جوار قبر «جلال بارنامه» دفن کنند اما با ممانعت خانواده «جلال بارنامه» مواجه شده‌اند.

شهروندان مریوانی علت اعدام این سه نفر را پوشاندن جنایات اداره‌ی اطلاعات و سپاه و انحراف اذهان عمومی می‌دانند.

«نوشته فوق می تواند نظر نویسنده باشد و الزامن نظر رادیو کوچه نیست»

|

TAGS: , , , , , , , , , , , , , , , , ,